Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Zasílat oznámení
Upozornit na
3827 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

Jak nastavit v tomto výkresu správně světla, aby odpovídala barva materiálu vzorkovníku ? Prosím o radu
Děkuji

Dobrý den,

vzorníky nabízíme pro aktualizované verze programu DAEX DESIGN. Správné nastavení vzorníků, aby odpovídali 100% realitě nelze prakticky v žádném programu bez kalibrací karty a obrazovky (uživatelé většinou tuto skutečnost u obrázků uvádějí) . Materiály jsou v našich programech implementované a upravované přímo z podkladů výrobců. Je možné je samozřejmě v editorech upravovat, ale to je téma na speciální projekt nebo školení. Navíc, pokud obrázek zašlete zákazníkovi s jinou grafickou kartou a monitorem, opět bude mít jiné barevné odstíny.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den, mám DAEX Design standart v 21 předchozí verzi. Nedávno jsem zkoušel Konfigurátor korpusů od firmy Blum s importérem do DAEX Design – TurboCAD. Po exportu BXF souboru si ho chci načíst v Daex ale soubor se jako by načetl ale ve výkrese není. V příloze posílám soubor BXF a uložený výkres

Dobrý den,

starší verze DAEX DESIGN 21 podporuje pouze BXF pro DYNALOG. Nový konfigurátor korpusu od firmy BLUM má nyní nový formát s koncovkou BXF2 (viz Vámi zaslaný soubor). Pokud chcete používat novější verzi konfigurátoru od BLUM, je zapotřebí provést i upgrade na DAEX DESIGN 22 + DAEX Importér korpusu pro Blum.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Zdravím ,
musí být při redndrování prostoru i strop ?

Dobrý den,

to není podmínkou. Pokud nepoužíváte Luminaci, je někdy výhodnější rendrovat bez stropu.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Děkuji , nějak totiž nemohu správně nasvítit kuchyň aby barvy odpovídali vzorníkům.

Dobrý den.

Mám nakreslenou křivku a spline – vzájemně spojenou. Ovšem když chci tento obrys vytáhnout do 3D pomocí jednoduchého vysunutí, vytáhne se mi jen kontura. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

problém bychom hledali ve Vaší křivce, jestli není rozdělená (stačí menší nepřesnost) nebo máte část segmentu křivky v jiné výšce. V příkladu na obrázku je vidět jak to dopadne ve těchto dvou případech. Pokud chcete mít jistotu, že entity jsou ve stejné výšce, použijte po jejich výběru nástroj: Modifikace/Umístit na pracovní rovinu.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

vysunutí.PNG

Dobrý den. Proč při renderování „celkového nepřímého osvětlení“ najednou přestane fungovat procesor a výpočet dělá pouze grafická karta? Celý proces vykreslování se tím neúměrně prodlouží (TurboCAD 2020 Platinum, vykreslování Redsdk na všechny režimy). Z počátku pracují grafika i procesor na 100%. Ale ten na 95%hotového najednou sníží výkon na minimum a proces renderování se skoro zastaví. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dle typu PC a jeho vybavení, lze provádět vhodná nastavení pro RedDSK v programu TurboCAD zde:

 • Nastavení/Přirozená kresba (viz příloha)
 • Natavení/RedSDK

Další nastavení je otázkou Vašeho HW (grafické karty) a OS. Uživatelé, kteří pracují s vyšší grafikou Vám mohou poradit s vhodným HW, který si odladili pro TurboCAD. Nebo Vám můžeme zaslat info, jaký HDW si zakoupili, pokud nám zašlete požadavek na info@spinar.cz.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

1.PNG

Dobrý den, chci si vytvořit vlastní knihovnu pro Daex a TC. Jednu variantu dveří bych chtěl mít u kuchyní s narážecím profilem úchytky kdy je úchytka ve stejné šířce jako jsou dvířka. když si vymodeluji skříňku do daných vrstev a pak přidám úchytku do vrstvy úchytky třeba úchytka_03. To je vše v pořádku Daex úchytku vidí atd.. Ale pokud chci změnit rozměr skříňky třeba z 600 na 800 tak úchytka zůstává pořád ve stejné velikosti jak byla modelovaná na šířku 600.
Předem děkuji za radu.. p.Oulehla

příloha.jpg

Dobrý den,

nevíme, jak máte verzi DAEX DESIGN, ale v nové verzi podobné úchytky jsou a je možné si ze vzorové skříňky vzít nastavení pro Vaši knihovnu. V podstatě jde o to, aby úchytka byla ve vrstvě délkového prvku, který povoluje protažení (v nové verzi). Ostatní úchytky jsou napevno, proto Vám to nemůže fungovat. Příklad skříňky s úchytkou máte v příloze (bude Vám fungovat pouze ve verzi DAEX DESIGN 22). Dále Vám doporučujeme školení na tvorbu vlastních knihoven.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

lze nějak nastavit kvalitu tisku pohledů z výkresu do PDF?
Přikládám příklad, viz1 – náhled na monitoru, viz2 – PDF.

Děkuji.

viz1.PNG
viz2.PNG

Dobrý den,

je třeba zvýšit vlastní kvalitu vizualizace. Doporučujeme využívat RedSDK (možná se nechat proškolit nebo si minimálně zakoupit výukové video zde.) Kvalitní vizualizaci (například viz příloha) si uložíte soubor do JPG nebo jiného rastrového formátu, potom lze obrázek zaslat pro tisk do PDF například pomocí TurboPDF nebo jiného převaděče (nedoporučujeme MS PDF). Tisk do PDF přímo z TurboCADu je vhodnější pro konstrukční výkresy a pro rastry bychom je nedoporučovali.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

můžete mi poradit, jak se co nejdříve dostat ke kvalitnějším vizualizacím v TurboCADu 27 :-)? Musím si něco dokoupit nebo spíš doučit..? Chtěla bych dosáhnout úrovně výstupů, jak máte na internetu.

Děkuji
Jana

Dobrý den,

pro kvalitní vizualizace Vám doporučujeme si zakoupit programu TurboCAD Platinum s RedSDK. Pokud tyto programy máte k dispozici, jste schopna dosáhnout výstupů, které máme na našem internetu Možná postačí jednodenní školení nebo výukové video na toto téma (viz zde). V každém případě se neváhejte na nás obrátit (info@spinar.cz / 543236223), navrhneme Vám individuální řešení.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

potřeboval bych se zeptat, jak je to s kompatibilitou jednoduchých modelů tvořených v programu AutoCAD, který můj subdodavatel používá. Mám v plánu využívat i nadstavbu Daex a nejsem si jist, jestli právě modely tvořené v AutoCADu nebudou tropit problémy.

Děkuji a přeji hezký den
Ondra

Dobrý den,

firma ŠPINAR – software dodává DAEX DESIGN ve kterém, je již obsažen program TurboCAD. Není zapotřebí k němu dodávat další grafický program. Grafický, kalkulační a optimalizační systém DAEX DESIGN nabízí velmi širokou nabídku podporovaných formátů (DWG, DXF, 3DS, DAE, IGS, STL, JPG, PDF, DGN, SAT, OBJ, IAM, SKP, SLDASM…. kompletní výpis naleznete zde).

Pro Vaši informaci, řada firem si u nás nechává zpracovávat knihovny, které obsahují tisíce prvků, právě díky ohromné kompatibilitě s konkurenčními formáty. Novinkou na našem trhu budou například prvky tří větších německých výrobců nábytku, které budou nabízeny pro naše, ale i konkurenční programy.

Pokud máte obavu zda některá knihovna půjde do DAEX DESIGN načíst, můžete nám vzorový prvek zaslat na test nebo si stáhnout TurboCAD a na něm si vše otestovat.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

vytvářím izolace pro potrubní trasy a hledám vhodný program pro vytváření rozvinu plechu, vlastní izolace nebo látky, která potrubí obepíná. Na základě rozvinů vytvářím výkresy pro vyřezání tvarů jednotlivých vrstev izolace. Který z programů byste mi pro tuto práci doporučovali. Nechci si kupovat programy na roční pronájem, ale stálo licenci. Děkuji za informaci.

S pozdravem
Michal

Dobrý den,

doporučujeme Vám program TurboCAD Platinum, kde můžete využívat rozvin ploch.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Rozvin ploch.png

Dobrý den, mám dotaz ohledně vkládání obrázků – potřebuji do výkresu vložit obrázek (např. fotku ve formátu .jpg), tak aby nebylo při tisku vidět ohraničení tohoto obrázku- zkoušela jsem ve vlastnostech nastavit barvu čáry na bílou a také umístiti obrázek do hladiny, která měla nastavenou bílou barvu. Ani jedno nefunguje, je to vůbec možné? Mám turbocad deluxe. Díky L.

Dobrý den,

neviditelné ohraničení nastavíte přes Vlastnosti obrázku, jak popisujete. Vyberte obrázek výběrovou šipkou, klikněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte „Vlastnosti“. Ve Vlastnostech přejděte na „Pero“, zvolte vzor pera „Invisible“ viz obrázek v příloze. Následně je vložený obrázek bez černého ohraničení. S pozdravem, Kristýna.

vlastnosti.jpg

Díky moc!

Dobrý den, u Turbocadu LTE Pro 9.0 (systém Win. 10) mi najednou nejdou ukládat prostory papíru – výkresy do pdf – tedy pdf se uloží, ale v pdf není nic, jen čistý bílý prostor bez ničeho…, nevíte, co se mohlo pokazit a jestli jde upravit? Do dnešního dne jsem bez problémů výkresy takto ukládala, vždy jsem dala prostor papíru „Uložit jako“ a vybrala formát pdf s nastavením formátu.
Děkuji, s pozdravem Hana.

Dobrý den,

problém může souviset s ovladačem pro tisk od MS PDF. Prosím Vás podívejte se na diskuzi kolem této problematiky na tomto fóru nebo přímo u Microsoftu. My Vám můžeme doporučit si stáhnout TurboPDF (nebo jiný PDF prohlížeč/nebo ovladač tisku, který nevykazuje uvedený problém). Pokud to nepomůže, spojte se s naší technickou podporou na info@spinar.cz.

S pozdravem Tým – ŠPINAR – software

Dobrý den,
děkuji, TurboPDF jsem si včera stáhla, nepomohlo, ani aktualizace počítače. Pak jsem přišla na to, že chyba byla v jednom souboru – a když jsem vždy neúspěšně uložila z tohoto souboru do pdf (jen čisté bílé výkresy), dělalo mi to pak i v jiných i starších souborech – převod do pdf nešel. Asi ten soubor byl nějaký poškozený, protože při práci mi tehdy program „spadl“ a něco se tam zřejmě pokazilo. Tak jsem se vrátila k původní verzi toho souboru a výkresy jsem do něho postupně nakopírovala a už vše naštěstí funguje 🙂 Poškozený soubor jsem raději odstranila.
Jen nevím, proč mi někdy při práci program „spadne“? – většinou se mi soubor tak zazálohuje v Autosave, ale někdy také ne… Kde by mohla být závada nebo se to občas stává?
Děkuji, s pozdravem
Hana

Dobrý den,

ano, jak popisujete, problém někdy může být v poškozeném souboru TCW, kam se vnese chyba. Z naší technické podpory, jsme se nejčastěji setkali s chybou, kdy v souboru byla importovaná chyba v entitě z jiného souboru (často staženého symbolu z internetu) nebo jako u Vás, se mohla chyba vnést při využití problematického tiskového ovladače. Tato chyba se zapíše do souboru a nelze ji automaticky odstranit. Ale je zde cesta jak chybu odstranit. Postačí otevřít nový čistý soubor a do něj vložit z chybného soboru potřebné vybrané entity. Pak se výkres chyb zbaví a vše funguje jak má. Co se týká Autosave, je důležité čas od času tuto složku vymazat. Protože jste se nemohla zbavit chyby v problematickém výkrese, tak Váš Autosave měl více záznamů a pak Vám blokuje program. Doporučujeme tuto složku čas od času vymazat.

S pozdravem Tým – ŠPINAR – software

Dobrý den,

mám problém se zobrazením síly čar na monitoru. Všechny čáry do tl. 0,5 mm se mi na monitoru zobrazují stejně. Až od tl. 1 mm se tloušťka změní. Prosím o radu, čím by to mohlo být.

Děkuji předem

S pozdravem
Miroslav
 

Dobrý den,

ano je to tak jak popisujete v režimu GDI. V novějších verzích verzi TC,v modelu jde rozlišit tloušťku čar pro zobrazení na monitoru od 0,53 mm a výš. V režimu RedSDK se čáry zobrazují standardně (je nutné mít tento plug-in nainstalovaný).

Řešení:
1)     Při kresbě v GDI režimu přejít z tl. čáry z 0,5 na 0,55 (aby byly vidět rozdíly tloušťky čar), pokud nechcete tloušťky čar řešit rozlišením barev a v manažeru tisku k barvám přiřadit požadovanou tloušťku pro tisk.
2) Přepnout se do režimu RedSDK kde se zobrazují tloušťky čar standardně. Viz obrázek níže.

S pozdravem Tým – ŠPINAR – software

tlousky car TurboCAD.jpg

Dobrý den. Podporuje verze pro MAC procesory „Apple M1“ ?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zde jsou obecné požadavky na HW:

minimální:

 • Intel® Mac®
 • Macintosh® OS X 10.11(El Capitan), 10.12 (Sierra), 10.13 (High
 • Sierra) a 10.17 (Mojave)
 •  4GB RAM nebo více
 • 8GB volného místa na disku
 • Kompatibilita na starších verzích OS není zaručena.

Doporučené:

 • Macintosh® OS 10.11 až 10.15 nebo vyšší1, x64 Intel® Mac®
 • 3 GB místa na pevném disku
 • 8 GB RAM nebo více
 • Myš, polohovací zařízení (doporučeno tlačítko kolečka)
 • Grafická karta kompatibilní s OpenGL s 256 MB VRAM
 • Kompatibilita programu není zaručena pro dřívější operační systémy,
 • vyžadují počítač s operačním systémem používající architekturu x64 (64-bit)

Pokud chcete mít jistou, že na Vašem MAC bude program funkční, máte možnost si stáhnout zkušební verzi zde

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
uvažuji a nákupu programu TurboCAD Deluxe a potřeboval bych vědět, zda je možné získat a knihovny např. válcovaných ocelových profilů, šroubů a matic apod.
Děkuji.

Dobrý den,

k programu lze dokoupit knihovnu 30 miliónu CAD Symbolů v ceně 2.490 Kč bez DPH, která obsahuje požadované prvky dle ISO (a dalších morem) ve 2D i 3D v přehledné knihovně databázi, která rozšiřuje a doplňuje program TurboCAD Deluxe. Více přímo na stránkách 30 miliónu CAD Symbolů

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Zdravím,
Pořídil jsem si Daex start, tak nějak se s tím seznamují, zatím se mi většina podařila vyřešit podle manuálu.
. Nenašel jsem všechny operace, co jsou ve výukovém videu. To přiřazují tomu, že mám nižší verzi.
Nakreslil jsem skříňku o 16 dílcích, svázal do skupiny a exportoval do DC. Tam se mi zobrazuje jen 10 typů dílců, které jsem schopný obměnit, tím že některé vyřadím. Rozměrově stejné dílce jsou rozepsané, každý zvlášť. Pak tam mám záda, která se mi vypisují jako 3ks, ale nemůžu přijít na to, že bych je měl nakreslené víckrát.
Proč se mi přenese jen 10 dílců?

Dobrý den,

z popisu nezjistíme, kde máte v zakázce chybu. Abychom se mohli na zakázku podívat, budeme potřebovat ji zaslat. V DAEX CUT v „Přehledu zakázek“, vyberte problematickou zakázku a tu uložte přes „Export“ do formátu DZA a ten nám zašlete (navěste na toto fórum nebo zašlete na „info@spinar.cz“).

Pokud jste nový zákazník, poradíme Vám. Do budoucna je zapotřebí počítat s placenou technickou podporou.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
máme od Vás pořízenou základní verzi Daexu s programem Turbo Cad a já si už dlouhou dobu lámu hlavu nad jednou věcí. To je, jakým způsobem, udělat „rozdíl“ dvou těles.
Dosud jsem pracoval s programem Autodesk Inventor a tam byla tato funkce řešena tak, že se při vysunutí 2d náčrtu můžu rozhodnout, zda výsledek bude sjednocení, nebo rozdíl původního a nově vytvořeného vysunutého tělesa. Dokážete mi, prosím, poradit, či mě nasměrovat, jakým způsobem tento krok provést v Turbocadu? Konkrétně třeba díra kruhovitého průřezu v přední části skříňky – viz. foto.
Pokoušel jsem se pracovat s Booleovskými operacemi, ale nedaří se mi
Díky

S přátelským pozdravem Jiří

VýstřižekTC.PNG

Dobrý den,
 
               v TurboCADu je samozřejmě možné provádět sčítání a odečítání těles (Booleovské operace) a využívat další náročnější nástroje pro modelaci.
V případě, že chcete například do desky vložit a odečíst nebo přidat vysunutý objekt z 2D (kružnici, 2d geometrický tvar), provedete vysunutí a následně vyberete entitu, kterou chcete aby po odečtu zůstala a následně entitu, kterou chcete odečíst (u sjednocení je pořadí pochopitelně nepodstatné). Ve Vašem případě, je asi problém v postupu, že musíte sčítat nebo odečítat tělesa stejného typu (Solid nebo Plochy). Viz ukázka v příloze.
 
S pozdravem tým ŠPINAR – software

Rozdiů-TurboCAD.JPG

Děkuji moc za radu, problém byl v tom, že jsem neměl stejné nastavení typu 3D těles!

Dobrý den, zasílám soubor na info@spinar.cz, ve kterém jsem si zkusila, zda mi bude vyhovovat TurboCAD – použila jsem původní dwg, které mám od projektanta domu, otevřela jsem jej v TC a dále upravovala. Při pokusu o uložení zpět do dwg se mi objeví: Vybrali jste formát souborů TurboCAD 2020, který nepodporuje všechny funkce., když dám uložit, objeví se chybová hláška, viz. příloha.
Díky za pomoc Lenka

Výstřižek.JPG

Dobrý den,
 
              zasíláme Vám uložený soubor DWG. Neměli jsem moc času zkoumat příčinu problému, ale ve Vašem případě bude nějaký typ entity zdrojového souboru vykazovat chybu. Zkoušeli jsem uložit 2/3 levé části výkresu a to šlo bez problémů. V poslední části výkresu (viz příloha) uložení vykazuje chybu některé z entit. Pravděpodobně může jít o speciálně upravený atribut bloku nebo neznámý element, který je pro běžné standardní uložení neznámé. V těchto případech postačí tento symbol vyloučit z výběru nebo jej rozbít na standardní entity (to jsme učinili ve Vašem případě testovacího souboru).
Obecně: Ukládání nebo načítání DWG pracuje bez větších problémů pro standardní výkresy. V případě, že do výkresu vnesete neznámý nebo individuálně nastavený prvek, který vyžaduje další atributy, které nebyly s výkresem dodány, může export z těchto důvodů nahlásit chybu.
V případě, že tomuto elementu nepřidělíte potřebné atributy nebo vazby (nejsou ze zdroje dostupné) postačí danou entitu nechat rozpadnout a TurboCAD atributy přiřadí dle standardního nastavení. Následně lze provést potřebný export.
Na technické podpoře jsme se setkali i s případem, že před uložením bylo nutné vypnout individuální nastavení rastru výkresového souboru.
 
S pozdravem tým ŠPINAR – software

ulození do dwg.JPG

Dobrý den,

ještě doplňujeme, že pokud se na technické podpoře setkáme s problémem výkresu, zpravidla se jedná o to, že:

 • není vyčištěn (Postačí přeuložit pomocí „Soubor/Extrahovat“ do nebo pomoci překopírování entit do čistého výkresu
 • nebyl uložen s kompresí (Před uložení /v dialogovém okně „Uložení výkresu“ zatrhnout v „Nastavení“ Kompresi).

Také doporučujeme vyčistit zálohové soubory BAK a ASV „Nastavení/Umístění souborů“ viz příloha. Tyto poškozené soubory Vám mohou blokovat TurboCAD.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

01-obr.PNG

Dobrý den.
Prosím o radu s programem DAEX CUT:

 • Při zadání dílců:
 • 600 x 400 x 18 olepená 600
 • 400 x 600 x 18 olepená 400

Se dílce v nářezovém plánu sjednotí a chovají se jako dílce stejného rozměru i s olepením stejné strany. Je možnost toto eliminovat?
Děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne.
Kejha Martin

Dobrý den,

prosím Vás o zaslání této zakázky na info@spinar.cz, abychom se na Váš problém mohli podívat. Děkuji.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Zdravím,

jestli se dílce sčítají nebo rozdělují podle ID záleží před vstupem do optimalizace pouze na nastavení v optimalizaci.

Josef

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat. Koupil jsem si TurboCad deluxe cz a chtěl jsem se zeptat jestli je tam funkce Line Compound profile.

Moc děkuju
David

Dobrý den,

myslíte tím složené čáry? Aby se složená čára s více profilů chovala jako jeden celek? Převod polyline na křivku? Pracuji v TurboCAD Platinum a zde je tento nástroj standardně, ale v předchozích verzích Deluxe jsem podobné detailní nástroje nenalezl. Asi je to spíše dotaz přímo na prodejce nebo výrobce programu.

Zdraví Josef

Dobrý den,

ano myslím přesně to a děkuju za informaci.
Hezký den David

Dobrý deň.
Chcel by som vás poprosiť o radu/pomoc.
Musel som preinštalovať svoj TurboCad v12.0.
Teraz sa mi nedá nakresliť ani čiarka. Okamžite mi vyhadzuje hlásenie „Vyskytol sa neplatný argument“
Máte nejakú radu, alebo návod ako odstrániť tento problém?
Vďaka za vaše postrehy.

SnímkaCAD.JPG

Dobrý den, jakou verzi Windows používáte? Je třeba si uvědomit, že TurboCAD 12 je 16 let stará verze, doporučuji upgrade na aktuální verzi. Nejdříve můžete nainstalovat zkušební verzi (plně funkční po dobu 15 dní). (Tlačítko „Zkušební verze“ pod cenou)
https://spinar-software.cz/produkt/turbocad-cad-pro-2d-3d-technicke-kresleni-vizualizace/

Dobrý den, dále mám dva dotazy na program (plná verze 2000 Platinum + Daex):

1) od začátku (po Vašem nainstalování v červnu) chybí vlevo na lište ikona „úsečky“. Úsečku mohu vkládat pouze tak že nahoře rozbalím menu „kreslit“ a na druhém řádku zvolím „úsečka“. Žít se s tím dá, ale předci jenom je to protivné u naprosto základní funkce kterou využíváte 20x za hodinu. Stačilo by mi abych mohl vytvořit klávesovou zkratku, ale ani v tomto menu (pravé tlč -) „klávesnice) úsečka nebo něco podobného není.

2) Když mám zapnutý perspektivní 3Dpohled na kameře tak mi nefunguje vstup do jakékoli skupiny (Citrl+G). Do skupin mohu vstoupit pouze tak že povypínám všechny perspektivní okna. Potom fungují skupiny. Opět se s tím dá žít ale je to zbytečná komplikace u základní fce.

Děkuji Vám za pomoc.
Pepa

Dobrý den,

asi využíváte jinou verzi než 2000 (tato již není podporovaná).

1) ikony je možné doplnit podle potřeb přes „Nastavení/Stavové řádky menu/Příkazy“ (zde naleznete ikonu s nástrojem přes vyhledání: Úsečky – viz příkaz v příloze). Rychlou klávesu si též můžete nastavit v této nabídce „Vlastnosti nastavení/Příkazy“.

2) Vstup do Skupiny funguje v 3D, izometrii a je možné jít do Skupiny i v perspektivě. Z popisu není jasné, co znamenají perspektivní okna. Zde bude vhodnější se s námi spojit. Obecně, pokud se na výkrese stane, že funkce Skupina je zablokovaná, tak je chybný výkres a je třeba jej vyčistit (Objekt převést na čistý výkres nebo využít uložení Extrahovat).

Do budoucna nám v těchto detailech neváhejte zavolat (543236223). Pokud se neozveme nebo nereagujeme na email, tak se věnujeme zákazníkům platícím technickou podporu a je třeba vyčkat na odpověď přes fórum (uživateli nebo námi) nebo e-mailem, kde se vyjádříme jak na Váš dotaz budeme reagovat. Také Vám doporučujeme školení, dle dotazů předpokládáme, že jste jim neprošel.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

usecka.JPG

Dobrý den. Celému týmu týmu okolo pana Špinara děkuji za velmi rychlou a smysluplnou pomoc . Takto nějak si představuji forum, resp. technickou podporu k jakémukoli programu. Pro názornost přikládám 3D pohled studentského pokoje slečny u kterého byl kladen důraz na černobílé dekory a velikou postel. Je zde ještě hodně práce ale pro začátek… P.

pok2 11.11_2.png

Dobrý den. Prosím Vás o radu s vkládáním obrázků do vizualizace. Mám novou verzi Turbocad Platinum 2020 a pracuji režimu vizualizí Redsdk. Při vykerslování obrázku se vložený JPG vždy vykreslí jako černá plocha. Co s tím? Zkoušel jsem už asi všechno. Dále jak nastavit na vyobrazeném obrázku stín tak aby to vypadalo realisticky? Moc děkuji za radu. Pepa

Dobrý den,

problém je v nastavení světel a nastavení zobrazení pro RedSDK. Klikněte na ikonu „Kvalitního renderování / nebo Renderovací styl“ (pravým tlačítkem) a následně zvolte Typ rendereování: RedSDK a Režim dle potřeb (pokud volíte globální nastavení osvětlení světla není třeba vkládat – doporučuji intenzitu řídit luminancí).

Zdraví Josef

Ještě prosím o návod jak roztáhnout obrázek textury tak aby byl použitelný (obraz televize, za oknem vlastní pozadí, nebo v troubě kuře). Nikdy není roztáhnutý a navazuje na sebe jako klasická textura v určitém poměru na ploše. Děkuji Pepa

Dobrý den,

pokud vkládáte obrázek, jako texturu, je chování jak popisujete. Dá se přes rozložení obrázku na 3D objektu dojít k cíli, ale je to zbytečně moc složité. V případech, kdy do scény chcete doplnit fotky (pozadí za oknem, obrázek n stěnu, květinu) lze vložit jako obrázek zachovávající poměr stran nebo oříznutý obrázek v LightWorks u RedSDK lze vkládat obrázek jako texturu s filtrem propustnosti konkrétní barvy (zde je i video /starší verze/).

S pozdravem Team ŠPINAR – software

Dobrý den,
potřebovala bych pomoct s terénem (viz obrázek – není to nic složitého, jen mírný kopeček ze stran domu), pracuju v TurboCad Pro platinum.
Pracuju nějakou dobu v tomto programu, ale bohužel jsem nikdy nedělala terén a vůbec si nevím rady, jak mám něco takového vytvořit, pokud to tedy vůbec jde. Dívala jsem se na videa a nijak mi to nepomohlo.

Budu ráda za jakoukoli pomoc.
Děkuji

Bez názvu.jpg

Dobrý den,

program TurboCAD Platinum nabízí nástroje na tvorbu terénu. Nástroj naleznete na Architektura/Terén a na straně 1013 v manuálu PDF (součástí instalace TurboCAD). Toto téma je též diskutované na fóru. Například s ohledem na výpočet kubatur nebo zpracováním naměřených bodů (například i pomocí dronu) viz zde. TurboCAD dokáže vygenerovat automaticky i vrstevnicový plán.
V případě, že Vám jde pouze o vlastní tvorbu modelu, můžete využít nástroje pro síťové plochy, deformaci 3D modelu zátěžovými body nebo lofting (postačí vykreslit kontury terénu a ty přes lofitng spojit). TurboCAD je schopen vytvářet i ty nejsložitější tvary pomocí nástrojů pro pevná tělesa, plochy nebo sítě.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

doplňujeme informaci pro uživatele, kteří se setkali s problémem, kdy došlo ke zpomalení vynášení kót v papírovém prostoru, který byl již na tomto fóru popisován (včetně videa). Jedná se o doplnění postupu, jak si výkres vyčisti a nastavit.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

V těchto případech v TurboCADu ve verzi 26 nebo 27 (2019/2020-21) postačí nepoužívat nebo zjednodušit entity o více uzlech (zpravidla se jedná o importované nebo převedené doplňky) a při ukládání výkresu mít v TurboCADu zapnutou pouze volbu „Komprese“.

Viz předchozí diskuze je možné výkres vyčistit („Extrahovat do“ nebo přenést entity výkresu do nově otevřeného výkresu / šablony).

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

komperse.png

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda je možné Turbo CAD instalovat na operační systém Linux.
Děkuji

Dobrý den,

program TurboCAD nabízíme pro Windows a MAC.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
lze nějak jednoduše, rychle vložit 100 různých obrázků/dekorů pro využití v materiálech? Děkuji.

Dobrý den,

samotný obrázek lze vložit do TurboCADu jako entitu přes Vložit/Obrázek/Ze souboru.

V případě využívání v LightWorks nebo RedSDK, je zapotřebí obrázky vkládat přes jejich editory (Nastavení/Materiály/Editovat LightWorks materiály nebo RedSDK). Zde je nejjednodušší si vybrat materiál, který má již zavedené nastavení (velikost, odlesk, pohlcení světla…) a typově se hodí pro ten Váš. Z něj vytvořte kopii s novým názvem Vašeho materiálu a nahrajte (Obalený obrázek/Název soboru..) do něj svoji texturu.

Zdraví Josef

Dobrý den,

prosím Vás někoho o radu, jak jednoduše „vyčistit“ náročnější výkres, který se mi při práci v RedSDK někdy zpomaluje práci v pohledech v papírovém prostoru.

Děkuji Dušan.

Dobrý den,

doporučuji výkres vyčistit (vložením kresby do nového nebo přes Extrahovat). Následně bude vše fungovat.

S pozdravem Josef

Děkuji!!

Dobrý den,

importuji situace od E-onu (připojení na elektro, plyn..), Od společnosti dostávám vše ve formátu DGN. Po načtení do TurboCADu je výkres prázdný. Můžete mi někdo poradit v čem dělám chybu. Zdroj by měl být v pořádku Je tam nějaké speciální nastavení.

Děkuji
Partirk

Dobrý den,

zašlete nám výkres na e-mail info@spinar.cz. Podíváme se na to.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Děkuji!!

Dobrý den,

informace pro ostatní uživatele s podobným problémem. Po načtení DGN postačí provést vybrání všech objektů i neviditelných (Ctrl+A). Následně provést rozpad.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den. Dnes jsem si udělal pár skříněk do knihovny TC vše jsem dělal podle vašeho návodu v PDF. Skříňku jsem vymodeloval označil korpus, police, dveře atd.. Pak jsem si vytvořil skupinu a pomocí DG jsem si přenastavil materiály. Dále jsem skříňku dal do nulové polohy a přetáhl do knihovny TC výkres jsem si uložil do složky v mém PC. Po další opětovném otevření TC jsem si otevřel knihovnu a přetáhl skříňku libovolně na plochu. Po označení skříňky kdy si chci skříňku načíst do DG se u načítáni DG program se sekne a spadne – vyjeden ve do Windows..

Dobrý den,

z popisu nám není jasné, kde děláte chybu Jednodušší bude, když nám zašlete přes fórum nebo na e-mail info@spinar.cz Váš výkres se symbolem. S tímto Vám pomůžeme, ale do budoucna si Vám doporučujeme školení nebo placená výuková videa.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

skříňku máte 2x ve skupině. K vyřešení problému ji 1x rozpadněte přes funkci Rozpad.
(Také si prosím vypněte viditelnost vrstvy „invisible“, okno má být u této vrstvy prázdné. Pro vypnutí viditelnosti klikněte na ikonu „oka“.)

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

2x seskupene.PNG
vypnutí vrstvy invisible.png

Děkuji za odeslání opraveného výkresu..
Hezký den

Dobrý den, když najedu do Daex CUT, kde jsou videa s návodem co mám v hlavní nabídce při spuštění programu nebo v paletě info. Tak mi nejdou spustit videa s návody. Píše to že video je soukromé. Ještě před měsícem to šlo. Videa jsou nějak časově omezena? Pokud ne tak vás prosím o zaslaní odkazu kde bych si videa mohl pustit.
Děkuji Lukáš…

Dobrý den,

videa s návody by Vám měly jít nyní spustit (potvrdili jsme Vám sdílení na YT).

Upozornění: Starší obecná bezplatná výuková videa jsou postupně stahovaná (jsou soukromá), protože nyní již zcela neodpovídají aktuální verzi. Za vývojem videí je řada práce a hodin, proto aktuálnější videa jsou součástí placených výukových videí a je snaha je po uzavření každé verze dále rozvíjet. Děkujeme za upozornění na zapomenuté odkazy.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

sdilení.JPG

Omlouvám se ale výše zmiňovaná videa stále nefungují..

Výstřižek.JPG

Dobrý den,

nedaří se nám pro Vás zprovoznit nastavení na YT (jsou tam speciální pravidla na starší videa pro soukromé linky), ale zkuste to nyní linky zde:
Návrh interiéru
Návrh skříňky

Pokud by problém setrvával, tak se s námi spojte na info@spinar.cz

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Ještě jedno starší video Tvorba skříňky

Nicméně Vám doporučujeme Výuková videa, která jsou i s příklady.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

děkuji už to funguje

Dobrý den,

pro Vaši informaci: Toto video je staršího data a standardně jej již nezveřejňujeme. Video si stáhněte. Ca asi do 1 měsíce jej na YT zablokujeme.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
dostal jsem od zákazníka projekt, který je v takovém rámu, viz. obrázek a nejsem schopen do něj nic nakreslit, ani objekty zkopírovat „ven“ z rámu. Víte někdo, o co se jedná, popřípadě, jak to vyřešit?
Moc děkuji.

Zdraví Petr //:0

Screenshot-CAD-rám.png

Dobrý den,

zašlete nám výkres na info@spinar.cz podíváme se na to. Děkujeme. V případě, že budeme potřebovat něco vysvětlit ozveme se Vám.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software s.r.o.

Dobrý den,

trápím se s nastavením světel v Redsdk, když pracuji s náčrtkem a nastavím světla a následně s globální luminanecí render je tmavý (černý). Co dělám špatně :-)…. Děkuji moc za radu!!

Lenka

Dobrý den,

podívejte se na toto video. V RedSDK pro TurboCAD je vhodné mít v šablonách připravené různé varianty osvětlení pro typy zobrazení a finální rendering. Například globální luminance nevyžaduje lokální osvětlení, ale lze je do scény vložit. Naopak zobrazení náčrtku vyžaduje vložení světel. Více též můžete vidět na tomto videu.

S pozdravem ŠPINAR – software

Pomohlo.. Děkuji Lenka

Dobrý den, importuji skříňku do DAEX-Design Pro 21 z Blum konfigurátoru korpusu (nový Dynalog) – ten formát BXF2. Vše funguje dobře, jen se mi u jedné skříňky stalo, že zásuvka je po importu znázorněna jen jedním kvádrem, namísto všech dílců (dno, boky, záda). Je to asi jen u Tandemboxů, jiné zásuvky byly vždy v pořádku. Co dělám špatně? Díky, R.

Dobrý den, tento případ jsme řešili nedávno přímo s Blumem v Rakousku, odpovědí bylo, že o tom vědí a v tuto chvíli to funguje tak, že u některých typů výsuvů je v BXF2 zásuvka znázorněna pouze jedním kvádrem, ale že do budoucna chtějí výstup opravit tak, aby byly všechny výsuvy složeny ze všech dílců podle reality. Přesné datum nesdělili.

Dobrý den,

dnes jsem si u Vás zakoupil program Turbocad. Nejde mi nainstalovat do počítače z odkazu, který jste mi poslali a e-mail. Píše mi to, že instalace není korektní, že se nestáhla nějaká část cabu.

Děkuji za pomoc Václav

Dobrý den,

nepodařilo se Vám stáhnout kompletní program TurboCAD (nebo podobně se to může stát i u programu TurboFLOOPRLAN).
Prosím Vás v těchto případech využijte čistého linku ke stažení, který vložíte /zkopírujete/ do Vašeho internetového vyhledávače:

Pro TurboCAD

Pro TurboFLOORPLAN

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
mám TurboFLOORPLAN zahrada a terasa (verze 12) již několik let. Chci se zeptat, zda nynější verze zahrada, interier, dům, je něčím vylepšená.
Děkuji

Dobrý den,

více informací získáte zde včetně možnosti si stáhnou zkušební verzi.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

TurboCAD2019 Platinum. Marně se snažím požít v předchozích verzích dobře fungující příkaz „Roura“. Pokud nakreslím 3D Polyline a po příkazu Roura kliknu na Polyline, zobrazí se standarně tabulka s maximální hodnotou. Následně ale provedení příkazu způsobí pouze vykreslení plochého kruhu o danném průměru někde v blízkosti Polyline. Případně se TurboCAD kousne. V případě, že je objekt trochu složitější, například na 3D polyline zaoblím rohy 3D rádiusem, tak po kliknutí na 3D polyline trvá poměrně dlouhou dobu naběhnutí tabulky s nastavením hodnoty. Po potvrzení se buď opět vykreslí jen plochý kruh v blízkosti a nebo s větší pravděpodobností dojde k zaseknutí TurboCADu. Pokus použití příkazu Roura na křivku je marný zcela… Máte s tím prosím nějakou zkušenost? Potřebuji nutně tuto funkci používat ve své práci.

Dobrý den,

pro vytvoření cesty a tažení libovolného profilu po křivce naši uživatelé standardně využívají upravené nové nástroje pro tuto práci. Kolejové vysunutí nebo ohýbání trubek viz přiložený obrázek. Před úpravou nových nástrojů se Váš nástroj (ve starších verzích) asi více využíval (jedná se o přídavný plug-in). Díky tomu si možnému problému s nástrojem nikdo nevšimnul. Podíváme se na něj a pokud bude nutná úprava zašleme ji výrobci na opravu v dalších verzích (pokud nástroj budou do nových verzí vkládat).

Pouze doplňujeme, že pokud vytvoříte 3D křivku (3D Polilyne + Zaoblení), jedná se o složený tvar a ten je nutné převést na křivku (většinou postačí zadat „Rozpad“). Zkuste zda Vám tato rada pomůže.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

3D modelace Turbocad - kolejové vysunutí.JPG

Dobrý den,

můžete mi někdo dát tip jak kreslit spirálu v TCW? 🙂

Děkuji
Tomáš

Dobrý den,

můžete využít nástroj „Šroubovice“ pro spirálu (+ Kolejové vysunutí, tvaru profilu po spirále) nebo „Točivé vysunutí“ pro 3D modely viz obrázek.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software.

spirala a točivé vysinutí - TurboCAD - Spinar - software.JPG

Děkuji

Dobrý den. Mám TurboCad + DaeX 2020 a potřeboval bych pomoci vyřešit docela nepříjemný problém: ve scéně nemohu vstoupit do skupiny (Citrl+G). Zkoušel jsem již snad všechno možné vč výměny klávesových zkratek atd a nemůžu na to přijít. Myslím si že to má něco společného s vykreslováním, ale nevím.
Když chci pracovat se skupinami tak musím otevřít úplně původní scénu kterou mám a vše do ní zkopírovat a uložit jako nový soubor. Potom to jde, ale vydrží max 2hod. Pak funkce zase přestane fungovat.
Tuto verzi programu mám od začátku léta. Počítač win7
Díky za pomoc.

Dobrý den,

program DEAX DESIGN je určený pro Windows 10. Windows 7 není podporovaný (pokud máme dobré informace ani výrobcem), pak v aplikaci mohou vznikat díky vazbám na nové knihovny problémy, které popisujete. Neznamená to, že problém, který popisujete, s tím nutně musí souviset. Prosím Vás, zašlete nám na info@spinar.cz nebo navěste na fórum Váš výkres, který vykazuje uvedenou chybu a který je v pořádku. Pokusíme se na to podívat a navrhnout Vám jednodušší cestu opravy.

P.S. Nemáte ve výkresu načtené i cizí prvky stažené s internetu? Ty mohou do výkresu též vložit nějakou chybu. Dokážete popsat jak problém vzniká, abychom jej případně na Vašem výkrese byli schopni vyvolat?

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobry den,
je mozne vyzkouset ViaCAD 12 v nejake trial verzi?
Rad bych ho vyzkousel pred nakupem.
Diky!

Dobrý den,

můžeme Vám nabídnout demoverzi k ViaCADu 12 Pro CZ. (Poznámka: Po stažení je instalace v angličtině a pro počeštění je zapotřebí update souborů, který Vám zašleme).

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den
Zakoupili jsme licence TC25CZ64bit. Po instalaci se na některých PC objeví chybová hláška viz. příloha. Po spuštění TC25CZ64bit to ani nepožaduje kód pro aktivaci a ihned se objeví uvedená chyba.
Děkuji za odezvu.

Dobrý den,

příloha je bohužel nedostupná. Zkuste program instalovat nebo spustit pro registraci jako správce. To by mělo pomoci. V každém případě bude vhodnější se v pondělí dohodnout na termínu pomoci při instalaci s našim technikem na info@spinar.cz. Každá škola má své specifické nastavení sítě a ochrany dat. V tom může být též problém. Pomoc při instalaci je u Vaši zakázky bezplatná.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Všimli jsme si, ze by verze měla být možná vyšší a to 26. Není problém v tom?

Dobrý den,

u některých výkresů v TurboCADu mi dělá problém následná editace Výřezů s definovanými Pohledy v papírovém prostoru. Nedaří se mi zjisti proč mi u některých výkresů fungují bez problémů a u některých dojde při editaci k chybě. Chci si připravit šablony, kde budu mít přednastavené pohledy (jde mi o zjednodušení práce), ale někdy se mi stane, že pouhé přeuložení do formátu šablony TLC mi následně TurboCAD vykazuje problém s editací Výřezu s vloženými Pohledy.

Děkuji Vám za radu!! Petra

Dobrý den,

to co popisujete se mi též u některých výkresů stávalo. Po dlouhém pátrání se mi podařilo přijít na to, že jde o chyby, která se zapsala do konkrétního výkresového souboru a když jsem jej zkopíroval nebo z něj vytvořil šablonu, stále se mi v TurboCADu objevovala (včetně padání). Myslil jsem si, že se jedná o chybu v programu a dotazoval jsem se na technickou podporu, kde mi poradili soubor vyčistit a následně zkusit nástroje opětovně otestovat. Následně vše začalo fungovat jak má. Pomoc je jednoduchá: Problematický výkres uložte pomocí: Soubor/Extrahovat do/Zde zatrhněte Obsah. Následně bude soubor vyčištění a nástroje funkční.

Ještě jedna informace. Poškození souboru se Vám může stát díky vložení cizích objektů s chybnými prvky nebo k poškození může dojít při neúplném uložení všech dat.

Vyzkoušejte :-)..

Zdraví Josef

Zdravím, lze nějak ovlivnit, do kterých objektů se mi vyřízne otvor pro dřez? Vyřízne se mi i do skříněk a to bych chtěla vypnout. Mám TC2020 a DAEX21
Díky

Dobrý den, na cestě: c:/Users/uživatel/AppData/Roaming/Spinar-software/DAEX Design PRO/21.0/Data/Configs/ otevřete soubor Setup.xml. Pokud by na této cestě nebyl, tak bude na cestě: c:/Spinar-software/DAEX Design Pro 21/Data/Configs/.
V souboru najděte řádek začínající <holesDstLyrs>, zde jsou uvedeny vrstvy objektů, ve kterých se má vyříznout otvor definovaný dřezem. Můžete nějaké odebrat (např. pokud potřebujete, aby se otvor vyřízl pouze do pracovní desky, ponecháte pouze vrstvu „pracdeska“), případně i další vrstvy přidat. Soubor následně uložte a restartujte TurboCAD.

Dobrý den, používám DAEX-CUT Professional 21, změnil jsem v nastavení Windows rozlišení monitoru a od té doby je skrytý kousek tlačítek pro změnu olepených hran u dílce v sekci Detail. Jak tlačítka zviditelním opět celá? Děkuji.

Dobrý den, ukončete DAEX-CUT, smažte tento soubor: c:/Spinar-software/DAEX Design (Pro) 21/DAEX_CUT/Common/OrdersZjNp.aut a DAEX-CUT spusťte. Resetuje se tím nastavení rozložení dle aktuálního rozlišení.

Dobrý den,
Nějakým omylem jsem jsem vypnul tlačítko Delete (nemohu mazat objekty) a ESC ( nemohu rušit akce)
Ani na jedno mi nereagují tlačítka.
Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

postupujte dle popisu viz vláknohttps://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-5555

S pozdravem
Kristýna

Dobrý den, řešení naleznete zde: https://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-5555

Dobrý den,

jak urychlit kótování v papírovém prostoru. Pokud jsem ve skrytých čarách, dochází u přepočítávání měřítka ke zdržení, když přejdu do drátového modelu je to ok.

Petr

Dobrý den,

kótování je stále stejně rychlé, ale problém, který řešíte je rychlost režimu překreslení skrytých čar při přepočtu měřítka. Je několik řešení 1) Pracovat se Zásobníkem (nevýhoda je změna obrázku na rastr, 2) Kótovat v pracovním prostoru (tento prostor Vám nemusí vyhovovat) 3) Přepnout režim zobrazení na RedSDK (Nastavení/Přirozená kresba/RedSDK a pro výpočet skrytých hran vybrat Typ renderování RedSDK s barvou Čar v pozadí Bílou) – Následně je kótování stejně rychlé jako v drátovém modelu.

Zdraví Josef

Dobrý den,

postup popsaný v bodě 3 též doporučujeme. Nastavení viz video v příloze.

Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, Možná se to tu už řešilo ale chci se zeptat jak správně vytvořit skříňku pro knihovnu Daex tak, abych si mohl v návrhu měnit u vytvořené skříňky jak materiál korpusu, tak i hrany. Stačí odkaz na nějaké video nebo popis postupu.
Děkuji za odpověď Lukáš..

Dobrý den,

je možné si zakoupit video A4, které popisuje postup pro tvorbu skříňky pro DAEX Generator. Po zakoupení obdržíte mailem odkaz, ze kterého si stáhnete výuková videa s následujícími tématy:
 

 • Rychlé vytvoření vlastní skříňky pro knihovnu DAEX
 • Vytvoření skříňky z připravených dílců
 • Grafické znázornění hran
 • Generování projektové dokumentace
 • Modifikace sestavy na atyp – změna rozměru
 • Výměna dveří a úchytek na sestavách
 • Výměna materiálu
 • Výměna materiálu a změna prvků na sestavách
 • Výměna podnože stolu, změna materiálu, rozměru
 • Výměna materiálu u židle
 • Prostředí
 • Přenos dat do DAEX CUT
 • Příklady

Nebo je možné si domluvit osobní nebo online školení se školitelem, který s Vámi postupy projde.
V případě zájmu se prosím na nás obraťte mailem na info@spinar.cz.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, rád bych upozornil, že nově jde v DAEX parametricky protahovat i entity nepravidelných tvarů (zafrézované úchytky, frézovaná dvířka, konstrukce s napojením na 45°, apod.). Pro představu přikládám náhled. Tuto funkčnost je třeba zapnout pro požadované komponenty pomocí tagu <enableChamferResize> v Categories.xml. Pro více informací, nebo pomoc, kontaktujte technickou podporu firmy ŠPINAR – software.

zafrDvirka.PNG
enableChamfer.png

Dobrý den, používám TurboCAD Mac v12. Kreslím pouze 2D projekty, ale když chci použít funkci Zaoblení 2 čar, tak se mi často stává, že se ukáže chybová hláška „Křivky musí být plošné.“ Opravdu už nevím, co tohle znamená a jak tohle řešit. Zkoušel jsem dané objekty přesunout po ose Z na bod 0, aby to bylo ve stejné výšce, ale to taky nepomohlo. Jestli někdo víte, jak tohle řešit, budu vám velmi vděčný za pomoc.
Děkuji za váš čas a přeji hezký den.

Dobrý den,

pracuji v TurboCADu pod Windows a tam se mi stával podobný problém, ale zde je příkaz v nastavení Modifikace\Umístit na pracovní rovinu. Prostě vyberu 2D entity a následně spustím tento nástroj a vše se dostane do správné roviny a pak vše funguje (samotné přesunutí nemusí být vždy přesné). Nevím jak to máte v MAC, ale možná zde není možné kombinovat 3D entity a 2D, na to bych též dával pozor.

Zdraví Josef

Dobrý den, zakoupila jsem si turbofoor plán dům, zahrada a interiér. Je zde možnost přidáni bazénu? Nikde jsem nenasla. Děkuji za nasměrování. Hezký den. MM

Dobrý den,

jak se dostanu k nějakému 3D modelu bazénu převedu jej do SKP a načtu do TFP. Ale daleko jednodušší je si cokoliv co potřebuji navrhnou a vymodelovat v TurboCADu. Ve TFP je sice 3D modelář, ale jednodušší pro mě je modelace v TurboCADu. Vyznačení prostoru pro bazén v TFP, používám – Oblast s výplní povrchu.. -.

S pozdravem Ivan

Dobrý den,

nemáte někdo již vytvořený výkres se Sadou vrstev? Pro zrychlení práce s protahování prvků bych ráda využívala nápovědu z vlákna #comment-6750, ale ráda bych někde získala příklad s nastaveným výkresem nebo přímo šablonou. Děkuji 🙂 Iva

Dobrý den,

zde je odkaz na video využití šablony a v příloze šablony, které jsou ve videu použity.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Šablony v příloze

Děkuji!!