Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Zasílat oznámení
Upozornit na
4020 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

Daji se v TurboCadu pojmenovat objekty(kvadry), aby se mi pri vyjeti „drevozpracovani/vytvorit plan“ v tabulce misto cisla objektu zobrazilo jmeno objektu? Diky.

Dobrý den,

pro práci v dřevařském oboru je vhodnější pracovat s programem DAEX DESIGN (součástí je i TurboCAD), kde můžete prvkům přiřazovat ID, názvy, povrchy, skupiny, hrany, dýhy, povrchové úpravy…. V surovém TurboCADu nelze tento typ výstupů měnit, pouze ty hodnoty, které se nachází v základním nastavení. Ve Vašem případě doporučujeme upgrade na DAEX DESIGN.získáte více nástrojů, knihoven a materiálů pro Váš obor.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dodbrý den, mám dotaz zakoupená verze je neomezená nebo platíte licenci na nějáké časové období?

Dobrý den,

nevíme z dotazu, kterou verzi programu máte namysli.Standardně dodáváme trvalé licence s omezením technické podpory na 3 roky od zakoupení licence. Jde o to, že po 3 letech bývá software nekopatibilní s OS a HW nebo naše podpora již nedokáže se k takto straým věcem nebo registracím veracet. Po 3 letech je vhodné provádět upgrade, abyste se zbytečně nedostal do technických problémů vlastního programu nebo přeinstalací.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda TurboCAD umí jednoduše vytvořit vodoznak pro tisk výkresu (rozvržení). Případně jak si ho jednoduše vytvořit.

Styl vodoznaku viz foto – šrafování + název firmy.

Přikládám znovu foto, v dotahu se zobrazil šílený kód.

vodoznak.JPG

Dobrý den,

doporučujeme si stáhnout bezplatně TurboPDF a vodoznak vytvářet přes tisk a nastavení v tomto programu.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Pokud by Vám TurboPDF vyhovoval, lze je používat v plné licenci za cenu na naše internetu,

Dobrý den,

po nakreslení obdélníku ve 2D se mi objekt rozpadne na jednotlivé úsečky a zobrazí se úchopové body. Jak prosím vypnout, aby po nakreslení zůstal obdélník jako celek – spojená křivka? A jak vypnout zobrazení úchopů?

Děkuji.

obdelnik.JPG

Dobrý den,

taky se mi sto stalo. Snadná pomoc – je zapotřebí si vypnout automatické přiřazování vazeb k entitám. – Ikonu naleznete vlevo v dolním rohu zobrazení programu..

Zdraví Petr

Dobrý deň,

už viac krát som chcel vyskúšať Turbocad. Vždy keď pošlete link na stiahnutie začne inštalovať nejakú Srbštinu a ukončí inštaláciu.

Roman

Dobrý den,

        je potřeba v „Ovládacích panelech“ změnit oblast na Českou republiku a změnit jazyk na Češtinu. Po instalaci můžete samozřejmě vrátit zpět. Občas se to stane na Slovenských Win, asi nějaká chyba v lokalizaci.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

můžete mi poradit, proč je dělení u 3D modelu vytaženého z uzavřených křivek pomocí „Vysunutí“ rozdělené na více částí a u jiných křivek je to plynulejší? Snad se mi to poděřilo vysvětlitl. Prostě hrana vysunutí má více polšek než u jiného vysunutí – například pomocí polyline.

Děkuji za radu.

S pozdravem, Andrea

Dobrý den,

pokud použijete křívky jasně matematicky definované (Polyline, Bézier…), potom bude vytažení plynulé. V případě, že bude používat rozložené obecné křivky, potom bude vytažení obsahovat více dělaní. Jde o to jaký zvlíte podklad. Pozor, pokud kombinujete matemeticky definované křivky s obecnými, pak se po propojení převádí včehny na obecné.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den. Vyskytl se takový problém. Mám program Daex Design Start. Při vkládání nahraných objektů (například pohovky nebo jiných dekoračních prvků) ve formátu *.skp není možné změnit materiál ani barvu. Již jsem pokusila rozdělit objekty na části, ale objekt stále zůstává ve své původní podobě. Je problém v programu nebo formátu 3D objektu? Jaké jsou možnosti řešení problému? Díky předem za Vaši odpověď

Dobrý den,

nejedná se o chybu ani 3D modelu ani programu, ale uzavření vlastnosti mapovaných materiálů v původním formátu. Pokud využíváte formáty jiných programů, potom je někdy zapotřebí formát 3D modelu dostat na standardní na plochy nebo solid tělesa pro použití barev nebo materiálu. V TurboCAD Platina je možné přejít z formy solid na plochu a zpět a již je 3D model otevřený pro přiřazení materiálu. U DAEX DESIGN Start, kde je nižší verze TurboCADu, by mohlo pomoci provést rozležení 3D modelu a jeho návrat na plochu. Pokud to nepomůže zašlete nám vzorek na info@spinar.cz.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobý den.

rád bych u dutého válce s tloušťkou měl možnost měnit průměr, ale tloušťku zachovat. Zatím na to využívám historii editace, ale šlo by to nějak řešit přes přímo změnou zdrojové kružnice („uzamčením“ jednoho z rozměrů)?

Moc děkuji za pomoc.
Radek

Dobrý den,

řešili jsme podobný problém a v příloze Vám zasíláme řešení přes nástroj „Prisma“, také viz obrázek.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

00 prisma.png

Výkres v příloze

Dobrý den,
v emailu, kde mi byl zaslán odkaz na stažení demoverze TurboCAD Deluxe 28 CZ jsem nenalezl licenční klíč pro demo. Kde ho najdu?

Dobrý den,

klíč byl odeslán, ale asi jste chybně napsal kontaktní email nebo vám spadl do spam.
SN: …………..0ebad-062ed-06256-04ce0-0bbfe-06e62

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
potřeboval bych sehnat demo verzi, nebo zkušební verzi Daex design. Je nějaká možnost jak program vyzkoušet?

Děkuji Vám za odpověď.

S pozdravem

Jakub Pavlík

Dobrý den,

demoverze k DAEX DESIGN nenabízíme. Nabízíme prezentace programu. Nyní jsme Vám na Váš email zaslali základní video prezentace k našemu programu, ale neváhejte nás kontaktovat pro termín prezentace. Projdeme s Vámi návrh nábytku a interiéru během cc hodinky Vašeho času.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

je možné v TurboCADu vkládat do fotky 3D model? V programu jsem se už naučila kreslit projekty a modelovat, ale potřebujeme prezentovat zákazníkům námi navržený 3D model okna nebo dveří. Někdy máme k ddispozici pohled z projektu nebo fotku domu.

Děkuji moc za radu Jitka!

Dobrý den,

pro Váš záměr můžeme nabídnout program DAEX DESIGN pro Okna a Dveře. Nyní připravujeme novou verzi přikladů k tomuto produktu. Doporučujeme Vám sledovat stránku tohoto programu zde a reference zde.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý deň,

Pri offsetovani mi neumiestni kópiu na pracovnú plochu, a teda neviem ju orezať, spojiť apod.
Stále musím dať všetko umiestniť na pracovnú rovinu, už mi to dosť otravuje pri práci. ako to viem
nastaviť aby mi všetko umiestnilo na pracovnú rovinu, pracujem vždy 2D.
Verzia programu TurboCad 2020(27) deluxe 64bit

Pozn. Pri kreslení čiara, kružnica a pod s tým problém nie je, len pri offsete.

Ďakujem.

Dobrý den,

omlouváme se, ale Vašemu dotazu nerozumíme. Pokud jste plátce technické podpory, obraťte se přímo na nás. Nebo se na tomto fóru pokuste lépe popsat Váš problém (obrázek jak to dle Vás má fungovat) a do přílohy dejte výkres TCW, ve kterém pracujeme. Pokusíme se na to ve volnějším čase podívat, nebo mezi tím odpoví nějaký uživatel. P.S: Píšete, že pracujete vždy v základní pracovní rovině 2D, ale pak se nějak přepínáte do jiných rovin? Asi bez příkladu TCW, kde popíšete příkladem původní a výsledný stav se nemusíme dobře chápat.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

V prílohe príklad kde je problém, nakreslená úsečka , ktorú offsetnem, nakreslím ďalšiu úsečku ako priesečník offsetnutej, podľa nej chcem offsetnutú úsečku orezať a program vypisuje hlášku že nie sú na tej istej pracovnej rovine aj keď som nič neprepínal, nenastavoval.
Keď to chcem orezať musím dať umiestniť všetko na pracovnú rovinu, a tak ma mi umožní orezať. Takto sa nedá pracovať.
Predtým to bolo sporadické, teraz je to zakaždým. Je to možné niekde nastaviť, zamknúť aby to umiestňovalo na tú istú pracovnú rovinu, hlavne keď som v 2D.

Dúfam, že pochopené.

Ďakujem

Dobrý den,

asi tušíme, kde děláte chybu, ale potřebujeme i TCW soubor pro ověření (viz předchozí komunikace: „Asi bez příkladu TCW, kde popíšete příkladem původní a výsledný stav se nemusíme dobře chápat“). PDF je ok, ale TCW potřebujeme s kokrétním příkladem. Také nám na fórum nepiště 2x stejné požadavky, jinak bychom Vás museli vyřadit z této platformy. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý deň,
Prepáčte že Vám na fóru zaberám miesto 2x požiadavkami, som 1x na fóre tak prepáčte že som nejaké okná nepochopil, kľudne ma vyraďte keď že píšem znova do tretice s ohľadom na Vaše požiadavky. Už neviem ako Vám to jednoduchšie popísať.
V prílohe posielam súbor TCW. Skúste v ňom offsetovať akúkoľvek čiaru a potom ju orezať/spojiť inou čiarou,aby Vám
nehlásilo neplatná operace, offset entita neleží na pracovnej rovine.
Nechápem keď kreslím v 2D prečo pri offsete to neumiestni na pracovnú rovinu.

Dobrý den,

k práci na fóru. Pokud komentujete nějaký svůj požadavek, tak jej řaďte do stejného vlákna a nezačínejte znovu nové. Viz obrázek. Jinak to mažeme. To není nic proti vám, ale jinek ná v tom děláte nepořádek. Nikdo nedohledá navaznosti na otázky a odpvědi.

Děkujeme a jsme s pozdravem tým ŠPINAR – software

02-fero.png

Dobrý den,

u nás vše funguje korektně. Zasíláme obrázek a výkres.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

01 offset-TurboCAD-Spinar.png

Ještě jsme na obrázku označili otazníky místa, kde máte v překryvu více entit. To není CADovsky čisté, někdy vznikají problémy i díky tomuto stylu práce.

Dobrý deň,

U Vás to funguje korektne(neviem aký TurboCad máte a ako nastavený), ale u mňa nie, stále ste mi neodpovedali, kde je chyba. Čo môže byť zlé nastavené a pod.
V predchádzajúcom príspevku ste napísali že asi viete kde robím chybu, ale nič ste mi nenapísali.
Keď to neviete tak mi to rovno napíšte nech nestrácame čas, a zrejme budeme do budúcna uvažovať o inom software, pretože takto sa nedá pracovať.

Dobrý den,

popsali jsme, kde asi děláte chybu (viz otazníky na obrázku). Jak jsme již napsali, takto s překryvy kreslit čáry v CAD není zcela ideální. Pokud jsme otevřeli Váš výkres a u nás vše funguje, nemůžeme analyovat Váš problém bez připojení na Vaše PC. Test provádíme vždy na aktuálních verzích tedy TC 28.

Pokud budete mít zájem o naši placenou technickou podporu, připojí se k Vám náš technik a projde vše přímo na Vašem PC. V tomto případě nás kontaktujte na info@spinar.cz.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

mam TC 2019, spadnul mi pocitat pri praci a po zapnuti a otevreni TC se radikalne zmenilo nastaveni a nyni mi nejde v prikazovem radku scitat a odecitatm, kdyz chci napr. zmenit velikost telesa. Drive to slo, poradite mi prosim kde toto nastavim?

Dekuji

Dobrý den,

máte starší verzi programu, doporučujeme přejít na TC 28 CZ. Ve Vašem případě by mohlo pomoci přenačíst prostředí vice zde.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

lze deaktivovat používání historie v menu Otevřít a vynutit určitý adresář? Poměrně často se stává, že se okno na několik vteřin zasekne (v záhlaví se objeví Neodpovídá).

hiistorieTurbocad.jpg

Dobrý den,

může se stát, že máte zahlcenou paměť historie. Doporučujeme:

 • vymazat soubory:

c:\Users\tomas\AppData\Roaming\IMSIDesign\TurboCAD v28\Platinum x64cz\History\
c:\Users\tomas\AppData\Roaming\IMSIDesign\TurboCAD v28\Platinum x64cz\Log\

 • Také záložní sobory viz obrázek

S pozdravem tým ŠPINAR – software

00A.png

Zdravím,
pracoval som v TC v28 Platinum 64bit build 125.0 a počas práce došlo k výpadku el. energie. Po opätovnom spustení sa mi nedá otvoriť súbor, v ktorom som pracoval. Spustil som aj opravu TC, ale nemalo to žiadny vplyv na otovorennie súboru. Po otvorení mi TC zobrazí chybu Nenadálá výjimka!!! TC bude nyní ukončen! Přejete si pokusit se uložiť a generovať zprávu o chybe? Zadal som áno, ale stále TC len pracuje bez výsledku.. Je možné nejako opraviť takýto súbor?
Vďaka za pomoc

Dobrý den,

možností je využít zálohu viz obrázek.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

00A.png

Ďakujem za odpoveď.. V týchto adresároch sa nenachádzajú žiadne súbory. Existuje ešte nejaká možnosť opravy?

Dobrý den,

doporučuji si u firmy ŠPINAR – software objednat technickou podporu, kde se náš technik připojí k Vašemu PC a zreviduje stav-

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

U TurboCADU 2018 se mi najednou přestaly zobrazovat linie při kreslení tažení a zobrazí se až při potvrzeni.
A při přepnuti do režimu skrytých hran se model nezmění a ani se sním nedá hýbat.
Zkusil jsem opravnou instlaci , ale nepomohlo to.
Děkuji za případnou radu.

Dobrý den,

máte starší verzi TC, tak tu nemáme již nainstalovanou, ale pokuste se provést znovu načtení prostředí. To většinou pomůže. Je možné, že tato verze nyní podporovaná v novém OS a u nových grafických karet.
Pokud používáte skryté hrany, tak na obrázku vidíte nastavení, které standardně funguje (postačí najet na ikonu skryté hrany/pravé tlačítko myši/ a provést stejné nastavení).

S pozdravem tým ŠPINAR – software

000.png

Dobrý den,

mám program TurboCAD v28 Deluxe 64 bit. Můžu v něm otevřít i soubory s jinou přílohou než je tcw, případně s jakou?
Předem děkuji.

Dobrý den,

ano, je možné otevírat i jiné formáty viz zde

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

nějaké doporučení pro zrychlení práce se složitějšími výkresy v TurboCAD (pomalejší odezva, program neodpovídá např. při volbě řezu)?

Zkušenost s nastavením grafické karty NVIDIA, případně doporučení jít do AMD?

Ve správci zařízení se zdá, že více je zatížen CPU než VGA,
a z CPU nejsou využívána všechna jádra?

Volba nastavení programu > Plocha > Hardwarová akcelerace a Použít automatický počet vláken je aktivní.

(Systém : AMD Ryzen 9 7900, NVIDIA 4060, 32GB RAM, SSD NVMe, TurboCAD 2020 Platinum)

turbocad.png
turbocad2.png
turbocad3.png

Dobrý den,

pokud byste měl novější verzi TurboCAD 28, tak v něm můžete využít nástroje „Vizualize“ (Natavení/Přednastavení vizualizace/OpenGLES2 dále přepnutí – „Přepínání vizualizace“ a pro dané zobrazení například v drátu zadat „Vizaulize“.
V tomto nastavení Vám zobrazení i velkých výkresů bude fungovat 10x rychleji než ve starších verzích – umí lépe využívat paměti grafické karty.

Nyní máte k dispozici řešení například:

 • provést optimalizace 3D modelu, který je neúnosně velký díky množství polygonů (i zbytečných pro zobrazení), ze kterých je vytvořen (Modifikace/Modifikace 3D objektů/Zjednodušení TC objektu). Také se srazí velikost výkresu přenesením vybraného objektu do čistého výkresu a uložení výkresu s kompresí (Uložit jako/komprese).
 • nebo využití nástroje Izolování (Vyberte objekt v Modelovém prostoru dále Úpravy/Izolovat objekt)

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den, jak lze smazat konstrukční čáry na pracovní ploše. Přecházím z AutoCadu, kde jsem s nimi byla zvyklá pracovat a po jejich označení i smazat klávesou DELETE. V programu TC to tak není, alespoň jsem nepřišla na způsob, jak je v případě potřeby odstranit. Děkuji.

Dobrý den,

samozřejmě, že lze mazat konstrukční čáry samostatně nebo všechny naráz:

1a) Jednotlivě pomocí nástroje „Smazat konstrukční křivku“.
Pokud nemáte v nabídce ikonu „Smazat konstrukční křivku“, lze ji doplnit přes
Nastavení/Stavové řádky a menu/Příkazy/Úpravy/Vyčistit/Konstukční čáry

1b) Nebo pro smazání všech konstrikčních čár naráz lze přidat nástroj „Všechny konstrukční čáry“
Nastavení/Stavové řádky a menu/Příkazy/Úpravy/Vyčistit/Všechny konstrukční čáry

Ikony se z nabídky záložky „Příkazy“ vpravo přetahují myší do některého vybraného pásu ikon.

2) Lze provést též provést vypnutí hladiny „CONSTRUCTION“, aby se dočasně konstrukční entity nezobrazovaly.

Viz také obrázek v příloze.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

smazat konstrukční čáru TurboCAD - ŠPINAR - software.png

Dobrý den, když jsem v paletě správce výkresu a kliknu na objekt ve výkrese, tak se mi to automaticky přepíná do palety Info o výběru. Prosím o radu jak se to dá zrušit, popřípadě jak to nastavit aby tomu tak nebylo.

Dále mám problém s Turbo CAD, kdy se při spuštění nenastaví moje uložená šablona ale ta co je uložena jako výchozí. Zkoušel jsem znovu pře uložit a načíst moje nastavení ale pořad při spouštění se načítá stále ta výchozí tovární šablona
Děkuji za rady.

Výstřižek1.JPG

Dobrý den,

1) Je zapotřebí vypnout „Automatickou aktivaci palet“.- viz obrázek v příloze.
2) Je zapotřebí šablonu uložit, ale i aktivovat jako výchozí: Nastavení/Hlavní/Výchozí šablona pro nový soubor: Váš název šablony.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

palety-TurboCAD-Spinar-software.png

Dobrý den, mám program Turbcad Platinum a již delší dobu mám problém s osami modelu (X,Y,Z). Často se mi stává že že jedna (nebo více OS) je pootočená a celý model je tím pádem rozhozen. Stačí malinko (desetina stupně ???) až už se s tím nedá pracovat. Přikládám obrázek příblížených dvou kvádrů z bočního pohledu. Stalo se Vám to také už někdy? Díky za pomoc. Pepa

Bez názvu.png

Dobrý den,

osy v TurboCADu jsou pevně dané dle nastavení. Pokud model otočíte například kolem, osy Z, pak to nemá vliv na jeho rozměry nebo detaily. Na obrázku je pootočený model s nastavením dle entity/světa. Pokud je máte dle světa/světa, obalí do krychle zahrnující celou oblast. V případě, že Vám návod nepomůže doporučujeme Vám výkres zaslat na placenou technickou podporu s detailnějším popisem Vašeho požadavku na řešení konkrétního postupu při Vaši práci.

S pozdravem tým ŠPINAR – software:

dle entity nebo světa.png

Pouze doplňujme obrázek, jak vypadá nastavení Svět/Svět

svět-svět.png

Dobrý den,
Mám Turbo Cad Deluxe, dlouho jsem s ním nepracoval, dnes jsem chtěl začít kreslit, problém je, že když chci nakreslit úsečku, program mi nedovoluje zadat délku ručně, dá se toto někde nastavit? Popřípadě zvolit jiný modelový sešit, kde to bude fungovat? Pro přesné kreslení je to opravdu nevyhovující defekt. Děkuji za pomoc. Jirka

Dobrý den,

z vašeho popisu nám bohužel není jasné, kde je přesně problém. Odhadujeme, že se asi jedná o uživatelskou neznalost prostředí, že jste se zatím dostatečně neseznámil s prostředím TurboCADu a jeho základními nástroji. Zadání délky entitě a podobné 2D kreslení naleznete například ve videích kreslení 2D entit A, kreslení 2D entit B, kreslení čar , práce s referenčním bodem nebo nastavení a další videa na YT. Také Vám doporučujeme si u nás objednat školení.

S pozdravem tým ŠPINAR – software:

Dobrý den,
Přesně jste problém identifikoval, před lety jsem prodělal kurz na TurboCAD, ale dlouho jsem toto prostředí nepoužíval a dost znalostí, včetně těch základních, mi vypadlo z hlavy, každopádně pro teď moc děkuji za pomoc. Jirka

Dobrý den pří instalaci zkusebni verze poté zadaní kodu na roční licenci mi při tisku přes celý papir šikmo napíše trial turbo cad v28 normalně chci vytisknout výkres a tenhle nápis přes celé … prosím o radu co stím

Dobrý den,

to by se samozřejmě nemělo stát. Zašlete nám požadavek s Vaším kontaktem na info@spinar.cz a kolegové se na Váš problém podívají přes vzdálenou plochu (samozřejmě v tomto případě bezplatně).

S pozdravem tým ŠPINAR – software.

.

Dobrý den,

postačilo vyčistit soubory z předchozího nastavení demoverze a nyní máte tisk funkční.

S pozdravem tým ŠPINAR – software.

Zdravím,
mám problém so zmenou materiálu a jeho zobrazením. Na nakreslený objekt som použil imitáciu buka a teraz, keď chcem zmeniť na iný materiál tak to nejde. Akýkoľvek materiál použijem, vždy mi ostane buk. Skúšal som preinštalovať TC, ale nepomohlo. Keď som otvoril nový výkres a nakreslil som hocijaký tvar, tak u neho sa typ materiálu dal zmeniť bez problémov…
Dá sa nejako opraviť tento problém?? Pracujem v TC 28 Platinum 64bit build: 125.0.
ďakujem
silvo

Dobrý den,

bude nutné zaslat váš výkres. Asi jste zadal materiál na uzavřený seskupený model nebo máte natvrdo zadaný materiál na ploše solid. Po zaslání výkresu Vám můžeme poradit, jak dále postupovat.

S pozdravem tým ŠPINAR – software.

Dobrý den,

dodaný výkres na naši podporu neobsahoval vámi aplikované textury/materiály. Je zapotřebí příklad zaslat, jako E-balíček (viz Soubory/eBalíček.

S pozdravem tým ŠPINAR – software.

Dobrý den,

Váš 3D model jste vytvářel s historií nebo jste jej převzal z jiného projektu? V podstatě, se Vám podařilo 3D objekt zamknout včetně materiálů. Pomohlo pokud jsme 3D model převedli (rozpadem nebo přepnutí) ze solid 3D modelu na plochšný 3D model a zpět. Následně nebyl problém přiřadit materiály.

S pozdravem tým ŠPINAR – software.

Ďakujem

Dobrý den,

jak se dá zmenšit velikost dat modelu. Mám 3d model a je moc veliký, že se nechce uložit. Možná sebou tahám celou historii jde nějak smazat? Děkuji

Dobrý den,

vyberte nový výkres a následně otevřete Váš původní výkres s 3D modelem, Vyberte model Ctrl+C. Přepněte se do čistého nového výkresu a zadejte Ctrl+V.. Model se vloží do nového výkresu a tím se vyčistí.

Další možnost zmenšit 3D model (platí u 3D modelů povrchů) je optimalizovat polilyne (Modifikace/Modifikace 3D objektů/Zjednodušení 3D TC Povrch).

Další možnost je využití uložení Sobor/Extrahovat do. Nebo uložit výkres s kompresí (Soubor/Uložit/Nastavení/Komprese).

S pozdravem tým ŠPINAR – software.

Dobrý den,

po instalaci zkušební programu TurboFLOORPLAN mi nešel vůbec spustit. Mám W11 a nepoužívám antivir. Můžete mi někdo poradit v čem může být problém?

Zdraví Jirka

Zdravím,

problém je v tom, že vám blokuje antivir spuštění programu (používám pouze . U mě postačilo dát pro složku Turbofroorplan výjimku a pak se program rozběhl. Před zadáním výjimky jsem provedl test, který dopadl v pořádku, Některé antiviry chybně vyhodnotí exe v programu, proto mají v nastavení tuto možnost..

Honza

Dobrý den,

můžeme potvrdit, že v některých případech antivir může způsobit blokaci spuštění aplikace. My jsme se na technické podpoře setkali s dvěma případy, které se týkaly blokace antiviru OS MS. Zde postačilo zadat:

 1. Pravé tlačítko na Windows ikonu (nebo vyhledat níže)
 2. Systém
 3. Soukromí a zabezpečení
 4. Zabezpečení Windows
 5. Ochrana před viry a hrozbami
 6. Spravovat nastavení
 7. Vyloučení
 8. Výběr celé složky (viz obrázek).

S pozdravem tým ŠPINAR – software

antivir-flooprlan.png

Pouze doplňujeme, že cesta k TurboFLOORPLANu bývá standardně:
C:\Program Files (x86)\IMSI Design\TurboFloorplan Dum_Interier_Zahrada

Děkuji. Pomohly mi vaše rady 🙂

Mám Turbo Cad 2015 profesional + DAEX , bude fungovat na WIN 10?

Dobrý den,

jedná se o velmi starou verzi. Zde bude nutný upgrade na novou verzi DAEX DESIGN a TurboCAD. Tako staré verze mohou mít i problém s vlastní instalací, kterou již z naší strany nepodporujeme.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den program DAEX-CUT 23 Basic mi hlásí (001) poškozený INI soubor. program nelze spustit. Prosím o radu.

chyba 2.JPG

Problém jsem nakonec vyřešil.

Zdravím, někdy postačí pouze restart, aby se inicializační soubor vrátil do původního nastavení. Problém se mi též stal, pokud jsem nekorektně uložil zakázku v síti :-).

Petr

Dobrý den, nedaří se nám import dat z Blum konfigurátoru, ve výkresu se kování vykreslí, ale po převedení do Daex cut kování není v sestavě.
Děkuji

Dobrý den,

v tomto konkrétním případě, je nutné dodat zakázku ve formátu DZA a vyexportovaná data s náhledy od firmy Blum (+popis co přesně chybí po importu), aby bylo možné se na ni podívat.

Nebo, pokukd spěcháte, obraťte se přímo na naši placenou technickou podporu info@spinar.cz, kde se technik připojí přes vzdálenou plochu a projde s Vámi zakázku.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

nastavení svštel u tcv 20ivo

Dobrý den,

vyberte si světlo, které chcete na výkrese editovat zadejte Ctrl+F a ve vlastnostech změňte potřebné parametry zdroje světel.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý deň, neviete mi niekto poradiť keď uložím výkres do formátu dwg, a znova ho otvorím tak mi zmení text na kótach na minimum tak že a ich nedá čítať, zakaždým musím nanovo označiť všetky kóty a zmeniť výšku textu. Tak isto olega v auto cade. Už som skúšal kde aké nastavenie ale nič . Ďakujem

Dobrý den,

při ukládání do DWG nebo DXF by mohlo pomoci zatrhnout před uložením fixní výšku (nemusí být pro všechny fonty řešením). Nebo při importu výkresu zpět, lze výběrem všech entit kót naráz změnit změnit velikost textu (výběr všech entiti kót na výkrese Upravy/Vybrat dle/Typ entity/Kota a nasladně změnit výšku na všech kótách naráz Ctrl+F/Formát/Výška)

Také je možné kótu rozložit a pak se vše zafifuje automaticky, ale ztratili byste asociativitu.

. S pozdravem tým ŠPINAR – software

Snímek obrazovky 2023-08-14 092709.jpg

Dobrý den
mám problém a nevím co s tím
prestlo mi fungovat kolečko na přibližování se
zajímavé je že oddálit jde ale přiblížit nelze
myší to není zkoušel jsem ji v jiném programu a tam jde
i jsem zkoušel jinou
muže mi někdo poradit?
děkuji

Dobrý den,

pro opravu postačí opětovně načíst prostředí. Viz diskuzní příklady na tomto fórum.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

po instalaci Turbo cad Mac 1ě mi systém nechce ověřit, zda nejde o škodlivý software. Pomůžete prosím?

S pozdravem

Honza

Dobrý den,

odpověď je již na našem fóru viz zde
Zpravidla se jedná o chybu antiviru při prvotním testu nebo OS. Možno ověřit detailním antivirovým testem.,

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

často se zabývám v atypických projektech návrhu nábytku (DAEX DESIGN Pro) vytvářením vlastních spojů. Jaké postupy zvolit v případě nových spojů? Můžete mi někdo poradit?
Momnetálně bez větších prblémů využívám symboly z databáze, které edituji nebo v automatickém vrtání pomocí parametrů. Ale ráda bych zautomatizovala například vrání desky určitým opakovaným spojem a pak vše naráz měnila (ne postupně). Automatikou přes parametry, jsem přšla na to jak to řešit, ale pokud si vytvořím vlastní spoj, jako symbol, pak nevím jestli je to možné i v tomto případě?

Děkuji za radu!!!

S pozdravem Petra

Dobrý den,

je možné spoj uložit i jako blok, pak lze vše měnit naráz. U spojů parametrických se vše generuje (mění) automaticky.

Zdraví tým ŠPINAR – software.
.

Děkuji!!

Dobrý den,

často se setkáváme s touto chybou. Většinou při běžné práci (nejčastěji při vkládání obrázku na výkres) nebo dokonce i při nečinnosti se najednou zobrazí tato tabulka. Dnes se tato chyba vyskytla hned po zapnutí programu, který tudíž nelze spustit.

Předem děkuji za odpověď.

chyba.JPG

Dobrý den,

jaký používáte program (TurboCAD nebo Floorplan), jakou verzi a jaký OS Windows (jaké máte parametry počítače)? Provedla jste antivirovou kontrolu? Příčina může být i v chybném výkresu nebo nevhodně upraveném obrázku, automatickém ukládání výkresu, který blokuje antivir, nebo můžete mít problémy s OS… Zašlete nám více informací a výkresy na forum nebo na nfo@spinar.cz. Pokud se bude jednat o jednoduchou pomoc je na fóru zdarma. Individuální přístup dle náročnosti bychom Vám museli cenit dle hodninové sazby. Nyní nám zašlete více informací, následně uvidíme, zda se nejedná například pouze o chybu entity ve výkrese nebo OS.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Zdravím,

řešil jsem podobný problém. Ukázalo se, že to dělala jedna část výkresu, kde jsem importoval symboly z jiných CAD. Postačilo symbol rozapdnut!!

Jinak doporučiji se podívat i na HW a navíc pokud pracujete v síti nebo používáte Cloudové uložení. Při špatném připojení může docházet ke zpoždění ukládání výkresu a může vzniknout uvedený problém. Asi bych ukládal na disk.

Zdarví Radek

Dobrý den,

je možné přenést licenci ze starého počítače na nový?

S pozdravem
Libor

Dobrý den,

ano. Je zapotřebí původní licenci odinstalovat a pak je možné ji nainstalovat na jiný počítat. Před tímto krokem proveďte zálohu původních výkresových dat nebo nastavení celé instalace (ideálně zálohujte celou původní instalaci). Před odinstalací se raději poraďte s naší technickou podporou. Zejména u starších verzí.

Důležité upozornění: Starší licence více jak 3 roky, již nejsou podporované, je zapotřebí s tímto faktem počítat. Například pokud instalujete starou verzi na nový počítač, kde je již nový operační systém, potom instalace nebo některé nástroje nemusí být funkční. Dále v případě, že máte novější instalace a provedli jste přeinstalaci na jiný počítat, může vám kontrola registrace napsat, že je pro tuto instalací kód již vyčerpán. Důvodem je, že nedošlo ke korektní odinstalaci, instalovali jste bez dobrého připojení na internet nebo jiným způsobem licence nebyla řádně aktivována nebo deaktivována. V těchto případech je nutné se s pojit s naší technickou podporou, popsat stav instalace, zdůvodnění proč mohlo dojít k chybné detekci – možného porušení licenčního ujednání o překročením limitu využívaných licencí). Následně se pro Vás pokusíme zajisti zrušení blokace licence (platí pouze pro verze programů 3 roky staré).

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

potřebuji pomoci s mapováním textur / průhledností v RedSDK. Na svislý kvádr potřebuji stromek, ale místo jednoho velkého je tam milión malinkých. Jak na to?

S pozdravem
Tomáš

Dobrý deň,

mapovanie na Psieti – plocha je rozbalena a mapovanie tak zodpoveda UV = 1×1.
Ak sa jedna o novy objekt, tak je potrebne pridat nastavenie „Mapovania“ a rozmer objektu + „poprehadzovat“ X, Y, Z axis podla toho v ktorej rovine bol objekt kresleny. „Mapping Method“-> Planar, cize v jednej rovine – aby sa mapovanie premietalo z tohto pohladu – z predu dozadu. Je vyhodnejsie pouzit plosny rozbaleny objekt ako napr: Psiet, pretoze, mozem ho kopirovat a meniz jeho rozmery/mierku a mapa „stromu“ bude kopirovat jeho velkost. Pripadne ak vytvorim dalsi material/strom, tak iba v novom materialy vymenim textury (obrazok v priolohe).

S pozdravem
Majo

Obrázek1.png

Děkuji!

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak nastavit v programu TurboCAD 2020 Platinum, tak, aby funkce autosavingu opravdu fungovala.
Jelikož kvůli mně neznámým důvodům po dvou dnech práce na projektu, kdy docházelo k průběžnému manuálnímu ukládání souboru .tcw se po pádu programu zapříčiněným otevřením druhého výkresového souboru stalo, že se soubor dostal do stavu počátku práce, to jest do podoby výchozího výkresového souboru s objekty, se kterými nejčasteji pracuji a nový model pro zakázku zmizel.

V nastavení programu mám nastaveno, aby se výkres ukládal každých deset minut a když se podívám do složky, kterou mám pro autosave soubory nastavenou, nacházím autosavy 1x denně a ani ne na všechny výkresy.

Dokázal by někdo poradit? Děkuji
Děkuji.

EDIT:
Něco jako zálohu jsem našel, avšak ve složce Backup a ne Autosave, ale pořád by mne zajímalo, jak si nastavit autosave tak, abych měl jistotu, že při pádu programu nepřijdu o celkový model.

Dobrý den,

na tomto fóru anonymům zpravidla neodpovídáme. Nicméně Váš obecný problém, je možné řešit pomocí Nastavení/Uložení soboru (zde naleznete cesty, kam se ukládá autosave a buckups zálohové soubory) a Nastavení/Hlavního nastavení (zda naleznete dobu ukládání). Na co zákazníci většinou zapomínají je, že při otevření výkresu musí provést prvotní uložení, tím se vše aktivuje.

Při náročnějších výkresech, kde například dochází k importům interíich entit (kombinací s rastry nebo tabulkami), doporučujme častěji ukládat pomocí CRtl-S nebo verzovat sobory.

Také vám doporučujeme upgrade na v TC 28 CZ, kdy je jednodušší práce s objemnými výkresy (10x rychlejší) a můžete využívat izolování editovaných prvků.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

jak se dá změnit tloušťka pera u šrafování?

Děkuji Petr

Dobrý den,

nastavte si tloušťku šrafy dle návodu na obrázku.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Příloha

Snímek obrazovky 2023-05-17 142435.png

Děkuji za radu. Petr

Dobrý den,

ráda bych vytvářela ty krásné vizualizace, které máte na vašem webu. Který si mám zakoupit, aby mě stál co nejméně?
Momentálně pracuji v TurboCAD Deluxe,

Děkuji za radu
Eva

Dobrý den,

někdy se mi stane pád při tisku do PDF. Můžete mi poradit čeho se mám vyvarovat?

Děkuji!

Dobrý den,

na výkrese se může vyskytnout chybná entita pro tisk do PDF. Pokud je možné ji najít, potom postačí chybnou entitu vymazat a nahradit. Také pomůže chybné entity zahrnout do skupiny. Například v případě, že celý výkres zahrnete do skupiny obejdete tímto způsobem případnou chybu ve výkrese pro tisk do PDF.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Děkuji!! Funguje!!

Hezký den,
používám TurboCad profesionál 2020 verze 27. Nejde mi kótovat průměr nebo poloměr u 3D objektů nebo vysunutí. Také nejde např. u válce realizovat výběr středu kruhu a nebo qvadrantu. Děkuji

Dobrý den,

pokud pracujete s objekty jako ve formátu solid, nebudete mít problémy s automatickým kótováním objektu včetně otvorů.
Přepnutí na práci v Solid: Najedete na ikonu pro vytváření 3D objektů/ pravé tlačítko myši/ 3D/ Solid.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

kotovaní-TurboCAD-3D-solid.png

Doplňujeme: V případě, že již máte objekt rozložený do ploch nebo sítí, můžete střed kružnice určit jednoduše pomocí nástroje “ Kružnice více body“ Viz příloha.

kurznice vice body TurboCAD.png

„Kružnice více body“ ikonu naleznete v příkazech viz obr

Kruznice více body-TurboCAD_Spinar sofware.png

Dobrý den,
podporuje TC komunikaci s 3D Disto? Zejména zpětnou projekci označených bodů.
Dekuji
David Skala

Dobrý den,

měřící zařízení 3D Disto, podobně jako jiná měřící technika nabízí kompatibilitu dat s CAD například přes formáty import DXF a export: DXF, TXT, CSV, JPG (viz údaj výrobce). Naměřené body lze přenášet přes tyto formáty. TurboCAD navíc nabízí nástroje mračna bodů, nebo automatické generování terénu a jiné možnosti (také viz OBR).

S pozdravem tým ŠPINAR – software

body-pro-mereni-importy-exporty-dat-turbocad.PNG

Dekuji

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zpracoval jsem projekt kuch.linky, zdárně vytiskl, nicméně při opětovném otevření TCW. souboru, mi TC spadne. Nejsem si vědom, že bych něco provedl špatně, ale odhaduji,že došlo j nějakému poškození souboru, nevím vlivem čeho. Není nějaká možnost nebo finta, jak se pokusit ten soubor zprovoznit, abych nemusel vše dělat znovu? Přikládám tcw. U ostatních tcw.mi to nedělá. Děkuji za radu.

Dobrý den,

pokud dáte do vyhledávání na tomto fóru klíčové slovo „obnovit“ dostanete popis od uživatelů, kde můžete nalézt záložní soubory nebo jak postupovat. Také je možné se k zálohám dostat přes nastavení TurboCAD: Nastavení/Uložení souborů viz obrázek.
Doporučujeme Vám výkresy si před nějakou klíčovou operací uložit. Pak máte jistotu, že je můžete obnovit (navíc to TurboCAD dělá přes autosave automaticky).

S pozdravem tým ŠPINAR – software

TurboCAD-autosave.png

Výkresy samozřejmě ukládám a uložený jsem měl i tento, práci na něm hotovou, ale prostě mi nejde znovu otevřít.
Určitě se na to podívám.
Děkuji

chybná hláška

chyba TC.PNG

Dobrý den,

1) Váš chybu se Vám nepodařilo na na fórum navěsit (a asi to ani nebude nutné pokud je poškozený)
2) Jak jsem Vám poradili, podívejte se na zálohy, pokud jste udělal uložení ASV máte nastavenou automatiku ukládání), potom byste je na uvedených cestách měl nalézt.

Obecně platí, důležité soubory si včas zálohujte (někdy i verzujte, pokud máte problémy s úložištěm například na síti, mimo PC nebo máte na disku pro části disku vyšší antivirovou ochranu).

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

jak lze docílit vyhlazení hran válce, aby v solidu a ploše nebyly vidět v TurboCADu zubaté hrany?

Děkuji Milan

Dobrý den,

níže je možnost jak nastavit vyhlazení pro plochy.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Snímek obrazovky 2023-03-01 140505.png

Ještě doplňujeme pro ACIS

Snímek obrazovky 2023-03-01 141057.png

Dobrý den, prosím odpovědět na otázku a to zda – li je – TurboCAD -, – Platinum -, popřípadě – Profesional – a to dostačující na kreslení, tedy prostorovou modulaci, tedy navrhování auto-karoserií, tedy karoserie, finálně kotování. Je jasné že se jedná o specifickou, informačně, funkčně, rozsáhlejší záležitosti, tedy jedná se mi o možnosti osobního, osobních školení, řekněme. Ve věci jaksi začínám, cítím postupy, ale zárověn také určitou, praktickou a to mou vlastní neznalost funkcí, které jsou jistě nevyčerpány. Jedná se mi o – TurboCAD -, faktor tedy duševníhgo vlastnictví, jaksi ve věci v tuto chvíli, řekněme, jistě cítím potřebu možností se tedy osobně poradit. Citím to tak. Časově tedy v horizontu, jaksi předpokládám pomoc. Děkuji.

Dobrý den,

pro uvedenou práci na navrhování dílů nebo modelací karoserií a dalších náročnějších modelů v automobilovém průmyslu Vám doporučujeme naši nevyšší verzi TurboCAD Platinum. Výrobce programu má uživatele významných automobilových firmách nebo leteckém a kosmickém průmyslu). Na našem trhu jsme též dodávali TurboCAD subdodavatelům velkých automobilových firem vyvíjející například elektroauta, proto se domníváme, že by Vám nástroje TurboCADu mohli plně vyhovovat..

TurboCAD disponuje jádrem ACIS® pro modelaci pevných těles – Solid, vylepšenými nástroji pro modelaci povrchů- 3D Shapes, tvorbou a editací sítí – Mesh včetně SubDělení nebo tvorbou modelů pomocí Nurbs křivek. Uživatel tak může využívat standardní i pokročilé modelační nástroje (odečítání nebo sčítání těles, zaoblení, ohýbání desek nebo potrubí, lofting…)

Ohledně školení je možné se obrátit přímo na naši firmu.

S pozdravem tým ŠPINAR – software
 

Dobrý den, prosím jdou mi kreslit jenom nárysy atd. pokud přejdu do prostorové modulace tak se softwar vypne, počítač hlásí funkci jakéhosi uchopovascího modu, nejde renderovat, nebo prostě prostorově modelovat. Dekuji, Petr.

Dobrý den,

s popis u se těžko dá problém analyzovat, Ale asi máte napevno zapnutý 2D režim a program Vás na to upozorňuje (Na spodní liště je přepínač 2D / 3D – dá se přepnout). Ve režimu 2D nelze prostorově modelovat a vizualizovat.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
pracuji v TurboCADU Platinum 2020 a mám problém s tiskem papírů s vícero výřezy. Jednou za čas se mi stane, že mám skreslenou celou kuchyň/sestavu nábytku (= cca 20 pohledů) a po umístění pohledů na jednotivé papíry (cca 3-5 pohledů á 1 papír) se mi stane, že kóty zobrazené na vytištěném papíru neodpovídají realitě, viz foto.

Zajímavé je, že kóty a anotace jsou rozhozené pouze v „axo“ pohledech, při pohledech shora se toto nestává.

Dokázali byste poradit?

Díky, Ondřej

Dobrý den,

kóty v prostoru je zapotřebí upravovat vzhledem ke skutečné velikosti. Kóty na papíře je zapotřebí upravovat dle měřítka. Pokud kombinujete oba systémy, tak s tím musíte počítat nebo si vybrat jeden ze způsobů. Vaše „realita“ je na papíře (ve výřezu) přepočítávaná měřítkem (volným nebo pevným). Toto měřítko se dá přenastavit do velikosti, kterou potřebujeme – viz obr.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Snímek obrazovky 2023-01-13 162821.png

Dobrý den,
zde ale není problém velikost kót (měřítko), nýbrž pozice kót na umístěných výřezech. Ze mě neznámých důvodů dochází k jakémusi „posunu“ kót, kdy nejen že kóty jsou posunuty mimo rovinu, ve které by měly odkazovat na dané hrany, ale stává se, že jsou to kóty vstažené k jinému korpusu, který je zhruba o 1,5m vedle korpusu ve výřezu. Děkuji

Dobrý den,

kóty lze nastavit dle potřeb i posun, který popisujete. TurboCAD nabízí řadu možností, pouze je zapotřebí se v tom orientovat. V příloze je dialog nastavení a možnost, kde nastavit odstup od kóty nebo provést dodatečnou editaci. Je zapotřebí vědět, že pokud se text nevejde nad kótu u malých rozměrů by mohlo dojít k překrytí (šipkou), potom se automaticky může posunout. Tento posun lze ovlivnit typem nastavení, nebo dodatečnou editací, nebo změnou šipky na kótovací bod, který tolik nezasahuje do textové části kóty.
Také TurboCAD umožňuje kótu přepnout na kótu s odkazem (následně lze přes editaci umístit kamkoliv.

Do budoucna vám doporučujeme si sepsat dotazy na základní ovládání programu a dohodnout se u naší firmy na formě školení, na které je možné si projít podobné postupy a takto přímo si vysvětlit co přesně Vás zajímá.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

turbocad koty.png

Ještě nastavení kóty s odkazem

TurboCAD koty daex design Spinar - software.png

Dobrý den,

bohužel jsme se asi nepochopili v čem tkví můj dotaz. Základní úpravy kót, odsazení, měřítko, posun textu samotného s odkazovou čarou, nebo bez ovládám. Zde jde o to, že Já vytvořím model korpusu, v modelovém prostoru ho okótuji, vytvořím pohled který vložím na papír a tiskový výstup nevypadá tak jak na „papíru/rozvržení“.

Odpověď na Vaši připommínku:
„kóty v prostoru je zapotřebí upravovat vzhledem ke skutečné velikosti. Kóty na papíře je zapotřebí upravovat dle měřítka. Pokud kombinujete oba systémy, tak s tím musíte počítat nebo si vybrat jeden ze způsobů. Vaše „realita“ je na papíře (ve výřezu) přepočítávaná měřítkem (volným nebo pevným). Toto měřítko se dá přenastavit do velikosti, kterou potřebujeme – viz obr.“

-Kóty používám jen a pouze v modelovém prostoru, pokud bychom se bavili o měřítku, tak jsem pochopil že se jedná o měřítko výřezu, avšak nikoliv anotace, jako je to například v programu AutoCAD. Což vpodstatě taky problém neřeší. Jde o to, že se na papíře zobrazuje kótování pro korpus „A“ správně i s umístěním tak, jak bylo zamýšleno, přičemž po vytištění na fyzický papír nebo do souboru PDF je sic vykreslený korpus „A“, ale anotace jsou vytištěny pro zcela jiný korpus, asi patřící k jinému výřezu..

Snažím se držet instrukcí/informací v PDF nápovědě, leč přesto se mi nedaří docílit kýženého výsledku, ještě jednou zasílám pro porovnání výstup z tiskárny a printscreen z programu.

vlevo je foto prac. prostoru programu, vpravo je tištěná verze.
Bohužel, ani smazání všech bezmála 35 pohledů a jejich zpětné vytvoření a adjustace na papíře problém nevyřešilo.

poznámka: tyto problémy se vyskytují převážně u výkresových souborů obsahujících více než cca 10-15 pohledů aplikovaných na papír v podobě výřezů a jedná se kupodivu jen o ty výřezy, které jsou vykreslením axonometrie 3D tělesa, při kolmém průmětu na „zem“ u 2D objektů (okótované regen objekty) se tyto problémy nestávají.

Díky, Ondřej

TCAD_Dotaz.jpg

Ještě připojuji poznámku, že pokud jsem špatně vykreslené výřezy přepl z režimu „skrytých čar“ do režimu „drát“, chyba se opravila.
Po opětovném přepnutí do režimu skrytých čar se výřezy vykreslují s identickou chybou.

Díky, Ondřej

Dobrý den,

jde o to, že na papíře zřejmě nemáte dobře zapnuté vrstvy nebo přidělené pohledy. Popisovat si tento problém bez příkladu a naší přímé technické podpory, by bylo zdlouhavé. Doporučuji nám zaslat Váš výkres na info@spinar.cz a nechat si přes placenou technickou podporu Váš problém vyřešit. Jinak je pro obě strany zdlouhavé si vysvětlovat detaily přes fórum. Bohužel se v tomto případě, tomu více věnovat nemůžeme.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

používám TurboCAD Professional, dnes se mi přestaly ukazovat „vodící čáry“.
Když si zvolím někde vrchol „V“ a táhnu myší do jakéhokoliv směru ať už tvořím běžné úsečky, kóty nebo tvary, neukazují se mi čáry, které mi ukážou, jak bude konečný prvek vypadat. Nevím zda jsem něco omylem stiskl, ale v nastavení toto nikde nemůžu vrátit zpět. Do dnešního dne vše šlapalo jak mělo.

Předem děkuji za odpověď,
Petr

Dobrý den,

postačí obnova prostředí. Zde je postup již na fóru popsaný.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

je možné pořídit si u Vás tzv. „plovoucí“ licenci TurboCADu, například s použitím HW klíče? Disponuji dvěma desktop PC doma i v kanceláři, tudíž když potřebuji pracovat na HO, musel bych se bez TurboCADu obejít.

Děkuji za odpověď.
Ondřej

Dobrý den,

u programu HW klíč nepoužíváme. Pokud potřebujete pracovat na dvou pracovištích, doporučujeme se přímo obrátit na naši firmu ŠPINAR – software (info@spinar.cz) Dle upřesnění zadání (verze / typ programu, se kterým pracujete a způsobu využívání programu), Vám můžeme nabídnout varianty řešení druhého pracoviště.

S pozdravem tým ŠPINAR – software