Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Zasílat oznámení
Upozornit na
3764 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda je možné Turbo CAD instalovat na operační systém Linux.
Děkuji

Dobrý den,

program TurboCAD nabízíme pro Windows a MAC.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
lze nějak jednoduše, rychle vložit 100 různých obrázků/dekorů pro využití v materiálech? Děkuji.

Dobrý den,

samotný obrázek lze vložit do TurboCADu jako entitu přes Vložit/Obrázek/Ze souboru.

V případě využívání v LightWorks nebo RedSDK, je zapotřebí obrázky vkládat přes jejich editory (Nastavení/Materiály/Editovat LightWorks materiály nebo RedSDK). Zde je nejjednodušší si vybrat materiál, který má již zavedené nastavení (velikost, odlesk, pohlcení světla…) a typově se hodí pro ten Váš. Z něj vytvořte kopii s novým názvem Vašeho materiálu a nahrajte (Obalený obrázek/Název soboru..) do něj svoji texturu.

Zdraví Josef

Dobrý den,

prosím Vás někoho o radu, jak jednoduše „vyčistit“ náročnější výkres, který se mi při práci v RedSDK někdy zpomaluje práci v pohledech v papírovém prostoru.

Děkuji Dušan.

Dobrý den,

doporučuji výkres vyčistit (vložením kresby do nového nebo přes Extrahovat). Následně bude vše fungovat.

S pozdravem Josef

Děkuji!!

Dobrý den,

importuji situace od E-onu (připojení na elektro, plyn..), Od společnosti dostávám vše ve formátu DGN. Po načtení do TurboCADu je výkres prázdný. Můžete mi někdo poradit v čem dělám chybu. Zdroj by měl být v pořádku Je tam nějaké speciální nastavení.

Děkuji
Partirk

Dobrý den,

zašlete nám výkres na e-mail info@spinar.cz. Podíváme se na to.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Děkuji!!

Dobrý den,

informace pro ostatní uživatele s podobným problémem. Po načtení DGN postačí provést vybrání všech objektů i neviditelných (Ctrl+A). Následně provést rozpad.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den. Dnes jsem si udělal pár skříněk do knihovny TC vše jsem dělal podle vašeho návodu v PDF. Skříňku jsem vymodeloval označil korpus, police, dveře atd.. Pak jsem si vytvořil skupinu a pomocí DG jsem si přenastavil materiály. Dále jsem skříňku dal do nulové polohy a přetáhl do knihovny TC výkres jsem si uložil do složky v mém PC. Po další opětovném otevření TC jsem si otevřel knihovnu a přetáhl skříňku libovolně na plochu. Po označení skříňky kdy si chci skříňku načíst do DG se u načítáni DG program se sekne a spadne – vyjeden ve do Windows..

Dobrý den,

z popisu nám není jasné, kde děláte chybu Jednodušší bude, když nám zašlete přes fórum nebo na e-mail info@spinar.cz Váš výkres se symbolem. S tímto Vám pomůžeme, ale do budoucna si Vám doporučujeme školení nebo placená výuková videa.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

skříňku máte 2x ve skupině. K vyřešení problému ji 1x rozpadněte přes funkci Rozpad.
(Také si prosím vypněte viditelnost vrstvy „invisible“, okno má být u této vrstvy prázdné. Pro vypnutí viditelnosti klikněte na ikonu „oka“.)

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

2x seskupene.PNG
vypnutí vrstvy invisible.png

Děkuji za odeslání opraveného výkresu..
Hezký den

Dobrý den, když najedu do Daex CUT, kde jsou videa s návodem co mám v hlavní nabídce při spuštění programu nebo v paletě info. Tak mi nejdou spustit videa s návody. Píše to že video je soukromé. Ještě před měsícem to šlo. Videa jsou nějak časově omezena? Pokud ne tak vás prosím o zaslaní odkazu kde bych si videa mohl pustit.
Děkuji Lukáš…

Dobrý den,

videa s návody by Vám měly jít nyní spustit (potvrdili jsme Vám sdílení na YT).

Upozornění: Starší obecná bezplatná výuková videa jsou postupně stahovaná (jsou soukromá), protože nyní již zcela neodpovídají aktuální verzi. Za vývojem videí je řada práce a hodin, proto aktuálnější videa jsou součástí placených výukových videí a je snaha je po uzavření každé verze dále rozvíjet. Děkujeme za upozornění na zapomenuté odkazy.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

sdilení.JPG

Omlouvám se ale výše zmiňovaná videa stále nefungují..

Výstřižek.JPG

Dobrý den,

nedaří se nám pro Vás zprovoznit nastavení na YT (jsou tam speciální pravidla na starší videa pro soukromé linky), ale zkuste to nyní linky zde:
Návrh interiéru
Návrh skříňky

Pokud by problém setrvával, tak se s námi spojte na info@spinar.cz

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Ještě jedno starší video Tvorba skříňky

Nicméně Vám doporučujeme Výuková videa, která jsou i s příklady.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

děkuji už to funguje

Dobrý den,

pro Vaši informaci: Toto video je staršího data a standardně jej již nezveřejňujeme. Video si stáhněte. Ca asi do 1 měsíce jej na YT zablokujeme.

S pozdravem tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
dostal jsem od zákazníka projekt, který je v takovém rámu, viz. obrázek a nejsem schopen do něj nic nakreslit, ani objekty zkopírovat „ven“ z rámu. Víte někdo, o co se jedná, popřípadě, jak to vyřešit?
Moc děkuji.

Zdraví Petr //:0

Screenshot-CAD-rám.png

Dobrý den,

zašlete nám výkres na info@spinar.cz podíváme se na to. Děkujeme. V případě, že budeme potřebovat něco vysvětlit ozveme se Vám.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software s.r.o.

Dobrý den,

trápím se s nastavením světel v Redsdk, když pracuji s náčrtkem a nastavím světla a následně s globální luminanecí render je tmavý (černý). Co dělám špatně :-)…. Děkuji moc za radu!!

Lenka

Dobrý den,

podívejte se na toto video. V RedSDK pro TurboCAD je vhodné mít v šablonách připravené různé varianty osvětlení pro typy zobrazení a finální rendering. Například globální luminance nevyžaduje lokální osvětlení, ale lze je do scény vložit. Naopak zobrazení náčrtku vyžaduje vložení světel. Více též můžete vidět na tomto videu.

S pozdravem ŠPINAR – software

Pomohlo.. Děkuji Lenka

Dobrý den, importuji skříňku do DAEX-Design Pro 21 z Blum konfigurátoru korpusu (nový Dynalog) – ten formát BXF2. Vše funguje dobře, jen se mi u jedné skříňky stalo, že zásuvka je po importu znázorněna jen jedním kvádrem, namísto všech dílců (dno, boky, záda). Je to asi jen u Tandemboxů, jiné zásuvky byly vždy v pořádku. Co dělám špatně? Díky, R.

Dobrý den, tento případ jsme řešili nedávno přímo s Blumem v Rakousku, odpovědí bylo, že o tom vědí a v tuto chvíli to funguje tak, že u některých typů výsuvů je v BXF2 zásuvka znázorněna pouze jedním kvádrem, ale že do budoucna chtějí výstup opravit tak, aby byly všechny výsuvy složeny ze všech dílců podle reality. Přesné datum nesdělili.

Dobrý den,

dnes jsem si u Vás zakoupil program Turbocad. Nejde mi nainstalovat do počítače z odkazu, který jste mi poslali a e-mail. Píše mi to, že instalace není korektní, že se nestáhla nějaká část cabu.

Děkuji za pomoc Václav

Dobrý den,

nepodařilo se Vám stáhnout kompletní program TurboCAD (nebo podobně se to může stát i u programu TurboFLOOPRLAN).
Prosím Vás v těchto případech využijte čistého linku ke stažení, který vložíte /zkopírujete/ do Vašeho internetového vyhledávače:

Pro TurboCAD

Pro TurboFLOORPLAN

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
mám TurboFLOORPLAN zahrada a terasa (verze 12) již několik let. Chci se zeptat, zda nynější verze zahrada, interier, dům, je něčím vylepšená.
Děkuji

Dobrý den,

více informací získáte zde včetně možnosti si stáhnou zkušební verzi.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

TurboCAD2019 Platinum. Marně se snažím požít v předchozích verzích dobře fungující příkaz „Roura“. Pokud nakreslím 3D Polyline a po příkazu Roura kliknu na Polyline, zobrazí se standarně tabulka s maximální hodnotou. Následně ale provedení příkazu způsobí pouze vykreslení plochého kruhu o danném průměru někde v blízkosti Polyline. Případně se TurboCAD kousne. V případě, že je objekt trochu složitější, například na 3D polyline zaoblím rohy 3D rádiusem, tak po kliknutí na 3D polyline trvá poměrně dlouhou dobu naběhnutí tabulky s nastavením hodnoty. Po potvrzení se buď opět vykreslí jen plochý kruh v blízkosti a nebo s větší pravděpodobností dojde k zaseknutí TurboCADu. Pokus použití příkazu Roura na křivku je marný zcela… Máte s tím prosím nějakou zkušenost? Potřebuji nutně tuto funkci používat ve své práci.

Dobrý den,

pro vytvoření cesty a tažení libovolného profilu po křivce naši uživatelé standardně využívají upravené nové nástroje pro tuto práci. Kolejové vysunutí nebo ohýbání trubek viz přiložený obrázek. Před úpravou nových nástrojů se Váš nástroj (ve starších verzích) asi více využíval (jedná se o přídavný plug-in). Díky tomu si možnému problému s nástrojem nikdo nevšimnul. Podíváme se na něj a pokud bude nutná úprava zašleme ji výrobci na opravu v dalších verzích (pokud nástroj budou do nových verzí vkládat).

Pouze doplňujeme, že pokud vytvoříte 3D křivku (3D Polilyne + Zaoblení), jedná se o složený tvar a ten je nutné převést na křivku (většinou postačí zadat „Rozpad“). Zkuste zda Vám tato rada pomůže.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

3D modelace Turbocad - kolejové vysunutí.JPG

Dobrý den,

můžete mi někdo dát tip jak kreslit spirálu v TCW? 🙂

Děkuji
Tomáš

Dobrý den,

můžete využít nástroj „Šroubovice“ pro spirálu (+ Kolejové vysunutí, tvaru profilu po spirále) nebo „Točivé vysunutí“ pro 3D modely viz obrázek.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software.

spirala a točivé vysinutí - TurboCAD - Spinar - software.JPG

Děkuji

Dobrý den. Mám TurboCad + DaeX 2020 a potřeboval bych pomoci vyřešit docela nepříjemný problém: ve scéně nemohu vstoupit do skupiny (Citrl+G). Zkoušel jsem již snad všechno možné vč výměny klávesových zkratek atd a nemůžu na to přijít. Myslím si že to má něco společného s vykreslováním, ale nevím.
Když chci pracovat se skupinami tak musím otevřít úplně původní scénu kterou mám a vše do ní zkopírovat a uložit jako nový soubor. Potom to jde, ale vydrží max 2hod. Pak funkce zase přestane fungovat.
Tuto verzi programu mám od začátku léta. Počítač win7
Díky za pomoc.

Dobrý den,

program DEAX DESIGN je určený pro Windows 10. Windows 7 není podporovaný (pokud máme dobré informace ani výrobcem), pak v aplikaci mohou vznikat díky vazbám na nové knihovny problémy, které popisujete. Neznamená to, že problém, který popisujete, s tím nutně musí souviset. Prosím Vás, zašlete nám na info@spinar.cz nebo navěste na fórum Váš výkres, který vykazuje uvedenou chybu a který je v pořádku. Pokusíme se na to podívat a navrhnout Vám jednodušší cestu opravy.

P.S. Nemáte ve výkresu načtené i cizí prvky stažené s internetu? Ty mohou do výkresu též vložit nějakou chybu. Dokážete popsat jak problém vzniká, abychom jej případně na Vašem výkrese byli schopni vyvolat?

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobry den,
je mozne vyzkouset ViaCAD 12 v nejake trial verzi?
Rad bych ho vyzkousel pred nakupem.
Diky!

Dobrý den,

můžeme Vám nabídnout demoverzi k ViaCADu 12 Pro CZ. (Poznámka: Po stažení je instalace v angličtině a pro počeštění je zapotřebí update souborů, který Vám zašleme).

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Dobrý den
Zakoupili jsme licence TC25CZ64bit. Po instalaci se na některých PC objeví chybová hláška viz. příloha. Po spuštění TC25CZ64bit to ani nepožaduje kód pro aktivaci a ihned se objeví uvedená chyba.
Děkuji za odezvu.

Dobrý den,

příloha je bohužel nedostupná. Zkuste program instalovat nebo spustit pro registraci jako správce. To by mělo pomoci. V každém případě bude vhodnější se v pondělí dohodnout na termínu pomoci při instalaci s našim technikem na info@spinar.cz. Každá škola má své specifické nastavení sítě a ochrany dat. V tom může být též problém. Pomoc při instalaci je u Vaši zakázky bezplatná.

S pozdravem Tým ŠPINAR – software

Všimli jsme si, ze by verze měla být možná vyšší a to 26. Není problém v tom?

Dobrý den,

u některých výkresů v TurboCADu mi dělá problém následná editace Výřezů s definovanými Pohledy v papírovém prostoru. Nedaří se mi zjisti proč mi u některých výkresů fungují bez problémů a u některých dojde při editaci k chybě. Chci si připravit šablony, kde budu mít přednastavené pohledy (jde mi o zjednodušení práce), ale někdy se mi stane, že pouhé přeuložení do formátu šablony TLC mi následně TurboCAD vykazuje problém s editací Výřezu s vloženými Pohledy.

Děkuji Vám za radu!! Petra

Dobrý den,

to co popisujete se mi též u některých výkresů stávalo. Po dlouhém pátrání se mi podařilo přijít na to, že jde o chyby, která se zapsala do konkrétního výkresového souboru a když jsem jej zkopíroval nebo z něj vytvořil šablonu, stále se mi v TurboCADu objevovala (včetně padání). Myslil jsem si, že se jedná o chybu v programu a dotazoval jsem se na technickou podporu, kde mi poradili soubor vyčistit a následně zkusit nástroje opětovně otestovat. Následně vše začalo fungovat jak má. Pomoc je jednoduchá: Problematický výkres uložte pomocí: Soubor/Extrahovat do/Zde zatrhněte Obsah. Následně bude soubor vyčištění a nástroje funkční.

Ještě jedna informace. Poškození souboru se Vám může stát díky vložení cizích objektů s chybnými prvky nebo k poškození může dojít při neúplném uložení všech dat.

Vyzkoušejte :-)..

Zdraví Josef

Zdravím, lze nějak ovlivnit, do kterých objektů se mi vyřízne otvor pro dřez? Vyřízne se mi i do skříněk a to bych chtěla vypnout. Mám TC2020 a DAEX21
Díky

Dobrý den, na cestě: c:/Users/uživatel/AppData/Roaming/Spinar-software/DAEX Design PRO/21.0/Data/Configs/ otevřete soubor Setup.xml. Pokud by na této cestě nebyl, tak bude na cestě: c:/Spinar-software/DAEX Design Pro 21/Data/Configs/.
V souboru najděte řádek začínající <holesDstLyrs>, zde jsou uvedeny vrstvy objektů, ve kterých se má vyříznout otvor definovaný dřezem. Můžete nějaké odebrat (např. pokud potřebujete, aby se otvor vyřízl pouze do pracovní desky, ponecháte pouze vrstvu „pracdeska“), případně i další vrstvy přidat. Soubor následně uložte a restartujte TurboCAD.

Dobrý den, používám DAEX-CUT Professional 21, změnil jsem v nastavení Windows rozlišení monitoru a od té doby je skrytý kousek tlačítek pro změnu olepených hran u dílce v sekci Detail. Jak tlačítka zviditelním opět celá? Děkuji.

Dobrý den, ukončete DAEX-CUT, smažte tento soubor: c:/Spinar-software/DAEX Design (Pro) 21/DAEX_CUT/Common/OrdersZjNp.aut a DAEX-CUT spusťte. Resetuje se tím nastavení rozložení dle aktuálního rozlišení.

Dobrý den,
Nějakým omylem jsem jsem vypnul tlačítko Delete (nemohu mazat objekty) a ESC ( nemohu rušit akce)
Ani na jedno mi nereagují tlačítka.
Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

postupujte dle popisu viz vláknohttps://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-5555

S pozdravem
Kristýna

Dobrý den, řešení naleznete zde: https://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-5555

Dobrý den,

jak urychlit kótování v papírovém prostoru. Pokud jsem ve skrytých čarách, dochází u přepočítávání měřítka ke zdržení, když přejdu do drátového modelu je to ok.

Petr

Dobrý den,

kótování je stále stejně rychlé, ale problém, který řešíte je rychlost režimu překreslení skrytých čar při přepočtu měřítka. Je několik řešení 1) Pracovat se Zásobníkem (nevýhoda je změna obrázku na rastr, 2) Kótovat v pracovním prostoru (tento prostor Vám nemusí vyhovovat) 3) Přepnout režim zobrazení na RedSDK (Nastavení/Přirozená kresba/RedSDK a pro výpočet skrytých hran vybrat Typ renderování RedSDK s barvou Čar v pozadí Bílou) – Následně je kótování stejně rychlé jako v drátovém modelu.

Zdraví Josef

Dobrý den,

postup popsaný v bodě 3 též doporučujeme. Nastavení viz video v příloze.

Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, Možná se to tu už řešilo ale chci se zeptat jak správně vytvořit skříňku pro knihovnu Daex tak, abych si mohl v návrhu měnit u vytvořené skříňky jak materiál korpusu, tak i hrany. Stačí odkaz na nějaké video nebo popis postupu.
Děkuji za odpověď Lukáš..

Dobrý den,

je možné si zakoupit video A4, které popisuje postup pro tvorbu skříňky pro DAEX Generator. Po zakoupení obdržíte mailem odkaz, ze kterého si stáhnete výuková videa s následujícími tématy:
 

 • Rychlé vytvoření vlastní skříňky pro knihovnu DAEX
 • Vytvoření skříňky z připravených dílců
 • Grafické znázornění hran
 • Generování projektové dokumentace
 • Modifikace sestavy na atyp – změna rozměru
 • Výměna dveří a úchytek na sestavách
 • Výměna materiálu
 • Výměna materiálu a změna prvků na sestavách
 • Výměna podnože stolu, změna materiálu, rozměru
 • Výměna materiálu u židle
 • Prostředí
 • Přenos dat do DAEX CUT
 • Příklady

Nebo je možné si domluvit osobní nebo online školení se školitelem, který s Vámi postupy projde.
V případě zájmu se prosím na nás obraťte mailem na info@spinar.cz.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, rád bych upozornil, že nově jde v DAEX parametricky protahovat i entity nepravidelných tvarů (zafrézované úchytky, frézovaná dvířka, konstrukce s napojením na 45°, apod.). Pro představu přikládám náhled. Tuto funkčnost je třeba zapnout pro požadované komponenty pomocí tagu <enableChamferResize> v Categories.xml. Pro více informací, nebo pomoc, kontaktujte technickou podporu firmy ŠPINAR – software.

zafrDvirka.PNG
enableChamfer.png

Dobrý den, používám TurboCAD Mac v12. Kreslím pouze 2D projekty, ale když chci použít funkci Zaoblení 2 čar, tak se mi často stává, že se ukáže chybová hláška „Křivky musí být plošné.“ Opravdu už nevím, co tohle znamená a jak tohle řešit. Zkoušel jsem dané objekty přesunout po ose Z na bod 0, aby to bylo ve stejné výšce, ale to taky nepomohlo. Jestli někdo víte, jak tohle řešit, budu vám velmi vděčný za pomoc.
Děkuji za váš čas a přeji hezký den.

Dobrý den,

pracuji v TurboCADu pod Windows a tam se mi stával podobný problém, ale zde je příkaz v nastavení Modifikace\Umístit na pracovní rovinu. Prostě vyberu 2D entity a následně spustím tento nástroj a vše se dostane do správné roviny a pak vše funguje (samotné přesunutí nemusí být vždy přesné). Nevím jak to máte v MAC, ale možná zde není možné kombinovat 3D entity a 2D, na to bych též dával pozor.

Zdraví Josef

Dobrý den, zakoupila jsem si turbofoor plán dům, zahrada a interiér. Je zde možnost přidáni bazénu? Nikde jsem nenasla. Děkuji za nasměrování. Hezký den. MM

Dobrý den,

jak se dostanu k nějakému 3D modelu bazénu převedu jej do SKP a načtu do TFP. Ale daleko jednodušší je si cokoliv co potřebuji navrhnou a vymodelovat v TurboCADu. Ve TFP je sice 3D modelář, ale jednodušší pro mě je modelace v TurboCADu. Vyznačení prostoru pro bazén v TFP, používám – Oblast s výplní povrchu.. -.

S pozdravem Ivan

Dobrý den,

nemáte někdo již vytvořený výkres se Sadou vrstev? Pro zrychlení práce s protahování prvků bych ráda využívala nápovědu z vlákna #comment-6750, ale ráda bych někde získala příklad s nastaveným výkresem nebo přímo šablonou. Děkuji 🙂 Iva

Dobrý den,

zde je odkaz na video využití šablony a v příloze šablony, které jsou ve videu použity.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Šablony v příloze

Děkuji!!

Dobrý den,

pracuji v TurboFLOOPRLANU a po přeinstalaci Windows mi přestal pracovat výpis prvků. Moc děkuji za radu, jak tento výpis obnovit. S pozdravem Katka

Dobrý den,
výpisy prvků při některých upgrade Windows májí opravdu problém. Ptal jsem se na to dodavatele a z těchto důvodů tuto funkci raději nepropagují u programu, protože je zde vazba na typ upgrade nebo verzi Windows se zobrazení diakritiky. Když jsem tuto věc více zkoumal, přišel jsem na to, že postačí si zkontrolovat, jestli máte dobře nainstalovaný aktuální plug-in Estimator (nachází se v adresáři C: – Program Files (x86)\IMSI Design – TurboFloorplan Dum_Interier_Zahrada – Plugins – Estimator). Je třeba pouze počítat s tím, že některá diakritika se u některých verzí Windows nebude zobrazovat korektně, ale to se dá opravit přepisem – Nahradit v Excelu. Přikládám soubory, o které jde.
S pozdravem Michal

Dobrý den,

příčinou problému je upgrade Windows ve vztahu s plug-in C:\Program Files (x86)\IMSI Design\TurboFloorplan Dum_Interier_Zahrada\Plugins\Estimator, který s některými upgrade/update již není kompatibilní. V některých případech je funkční, ale nemusí být vždy plně funkční diakritika. Cesta řešení je někde získat aktuálnější Estimátor nebo počkat na další verzi, která by mohla problém řešit nebo se vrátit k funkčnímu upgrade Windows. Všiml jsem si, že prodejce raději tento nástroj na svých stránkách neuvádí.

S pozdravem Michal

Dobrý den,

mám dotaz na protažení prvků, pokud je mám zobrazené v na papíře přes Kreslící paletu. Jak použiji nástroj DAEX DESIGN pro protažení a mám náhledy v papíře, změna je delší než v předchozí verzi. Co mám nastaveno nebo dělám chybně? Děkuji za radu. Přikládám i obrázek.

S pozdravem Jirka

protazeni_DAEX-Design-TurboCAD.png

Dobrý den,

přenos kresby z modelového do papírového prostoru je možný dvěma způsoby, které zachovávají vazby 1) pomocí „Pohledů“ a „Výřezů“ (zachovává se i asociativita kót) nebo 2) pomocí „Kreslící palety“ (výkresy se solid objekty zachovávají asociativitu kót). V případě, že využíváte DAEX DESIGN 21 s TurboCAD 27 a chcete provádět změny rozměrů přes nástroje DAEX DESIGN, je zapotřebí pro rychlé změny v papírovém prostoru ukládat náhledy (řez, detaily…) v nastavení „Sada hladin“ s označením „0“ a náhledy zamknout (viz video). Tento způsob zaručuje nejrychlejší vazbu mezi modelovým a papírovým prostorem pro změny rozměrů. Po změnách lze aktualizovat náhledy a části kresby na papíře například se sadou „1-Select projekt“.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, ještě je možné využívat pro generování pohledů a půdorysu Flat-Shot. S pozdravem Honza

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké knihovny s větším množstvím dekorací a například i nějaké gauče a veškerého příšlušenství např: uvyvadla do koupelen, záchody a podobně. Potom jsem se chtěl zeptat na knihovny s větším obsahem spotřebičů např: lednice, trouby, dřezy, baterie a podobně. Jestli to máte ke stažení nebo k zakoupení. Mám DAEX Start 21. Děkuji

Dobrý den,

pro Vaši práci v DAEX DESIGN 21 doporučujeme si projít knihovny a materiály, kde jsou i symboly doplňků. Nebo si stáhnout knihovny přímo od výrobců. Díky široké kompatibilitě podporovaných grafických formátů načtete do našich programů prakticky jakékoliv standardní symboly.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, mám Turbocad Platinum v27. Když dám nastavení – nastavení výkresu – renderování scény luminace, nevidím tam nikde RedSDK pouze Light works. A dole v okně dostupné v: není u RedSDK tlačítko editovat.
Děkuji L.Oulehla

Render.png

Dobrý den,

máte RedSDK neinstalovaný nebo jste v něm přepnutý (Nastavení\Přirozená kresba\RedSDK)? Dále musíte po přepnutí u renderingu (ikona pravé tlačítko zvloit RedSDK) a materiál zvolit pro RedSDK materiály.

Zdraví Josef.

Dobrý den,
(Nastavení\Přirozená kresba\RedSDK) to jsem našel v nastavení
Dále musíte po přepnutí u renderingu (ikona pravé tlačítko zvloit RedSDK) Kliknout na kalíšek a zvolit RedSDK to jsem také našel pokud jste myslel toto.
a materiál zvolit pro RedSDK materiály. Tento třetí bod s materiálem mám hledat kde? Můžu poprosit podrobnější popis děkuji.

Mám ještě jeden dotaz ohledně Skládání podle vektoru: Když vkládám tak se mi skříňky dávají pořád na sebe na začátku vektoru.

Jináč instalaci prováděla minulý týden p. Špinarová tak myslím že by mělo být vše nainstalované

Lukas..

Dobrý den,

editaci materiálů ReSDK naleznete Nastavení/Materiály/Editovat RedSDK materiály. Pozor funkce je funkční pouze při aktivním RedSDK.

Co se týká skládání dle vektoru, skříňky se vždy skládají od počátku vektoru, ale dá se pořadí měnit (viz šipky vpravo v menu) a řadu skříněk přeskupit podle Vašeho přání nebo mezi skříňky i na počátek můžete vložit mezeru. Nová verze DAEX DESIGN umožňuje i dodatečnou editaci dané řady skříněk.

Zdravím
Při tisku se mi posunují nesmyslně kóty po výkresu. Pro ilustraci zasílám Jak vypadá výkres před tiskem a jak výkres po tisku v tomto případě tisknuto pomocí PDF creatoru . Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
Děkuji
Pěkný den

původní výkres.JPG
vytísk výkres.JPG

Dobrý den,

podobná diskuze probíhala na vlákně – cad-forum/#comment-6032, kde uživateli pomohla aktualizace Windows. PDF Creator nedodáváme, doporučujeme náš program TurboPDF. Když nám zašlete výkres (do přílohy na fórum nebo na info@spinar.cz) můžeme Vám zaslat výsledek našeho testu.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Zdravím
Na výše uvedený E-mail jsem zaslal problémový výkres. V němž dochází při tisku k posunu kót.
Děkuji
Pěkný den

Dobrý den,

problém byl ve Vašem výkresu. Pokud jsme opětovně vytvořili pohled, následně jsme PDF uložili přes TurboPDF bez chyb viz příloha. Více Vám zašleme do Vašeho e-mailu. Můžeme zkoumat i příčinu problému, ale to je již placená služba.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Zdravím
Děkuji za radu, opětovné vložení pohledu funguje.
Pěkný den

Dobrý den,

jak doplnit police a změnit rozměry boků ve standardní skříňce v knihovně DAEX DESIGN, aby se změny přenesly do DAEX CUT pro optimalizaci nářezových plánů?

Děkuji za pomoc Matěj

Dobrý den,

správný postup naleznete zde.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
TurboCad Platinum 2020
prosím o radu jak zviditelnit kóty objektů na Archu v dolní liště záložce Arch A, B atd. když na objektu kóty jsou a viditelnost ve vrstvě správce výkresu je označena také.
Pro porozumění posílám v příloze příklad.
Děkuji

Dobrý den,

s velkou pravděpodobností nemáte zapnutou vrstvu v daném pohledu. Toto zviditelnění se neřídí správcem výkresu, ale správcem vrstev daného pohledu. Když mi zašlete přes fórum tcw, mohu se na to podívat. Zdraví Filip

Dobrý den,
posílám ten soubor tcw. Nemohu s tím nějak pohnout.
Moc děkuji.

Dobrý den,
mohl bych to poslat na Váš mail pokud by jste mi jej poslal.
Děkuji.

Dobrý den,

komunikaci řeším přes fórum, emaily běžně neposkytuji, aby z diskuzí měli prospěch i ostatní uživatelé. Asi bude nejjednodušší výkres připojit jako přílohu odpovědi na fórum. Jestli se jedná o citlivější data, zašlete je na info@spinar.cz a do poznámky uveďte pro Filipa. S firmou Špinar spolupracuji delší dobu – předpokládám, že vám odpoví nebo mi email přepošlou.

Dobrý den,

zaslali jsme Vám DWG z TC 2020, které šlo na naší straně bez problémů uložit. V případě, že budete chtíti technickou podporu, kde bychom analyzovali příčinu Vašeho problému na Vaše PC, jednalo by se již o placenou službu. Ještě se podívejte, zda ukládáte DWG do složek, které nemáte chráněné proti zápisu.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co je příčinou toho že když nastavim na skříňce material dveří jakykoliv dřevodekor tak po rendrováni je skříňka celá bílá. Čím by to mohlo byt způsobeno když mi to v předchozí kuchnyni normálně fungovalo a ted najednou ne.
Děkuji za odpověď

Používám DAEX 21. Je chyba někde v nastavení?

Dobrý den,

ano, nejspíš se bude jednat o nastavení. Přiložte prosím výkres, ať se na to můžeme podívat.
Děkuji.
Kristýna

Dobrý den, výkres má vetší velikost než 10 MB. Mam jej tedy poslat přes email? Případně na jaký email ho mám odeslat?
Děkuji

Už se mi ukázalo okno kde je důvod. Jak bych tohle mohl vyřešit. uz jsem zkoušel znovu načíst materiály a nepomohlo.

Bez názvu.jpg

Dobrý den,

jak Vám psala Kristýna, zašlete nám na Váš výkres spakovaný na info@spinar.cz. Výkres uložte jako e-balíček – včetně textur (naleznete v menu: Soubory/e-Balicek). Upřesněte nám verzi programu TurboCADu a DAEX DESIG.

Hláška Vám popisuje, že nemáte na dané cestě uvedený materiál k vytvořené scéně.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
prosím o radu. V TurboCad Platinum mi přestal program reagovat na některé podněty vytvářené klávesnicí.
Odstranění objektu – klávesa delete.
Mezerník – nereaguje na pro změnu z např. křížku na šipku kterou vybírám co je potřeba.
ESC – zrušení nebo vrácení nereaguje.
Tabelátor – nereaguje pro přepínání mezi okénky v dolním příkazovém řádku.
Vůbec se program chová nestandardně. Klávesnicí to není. Zkoušel jsem to i s jinou.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
načtěte si znovu pracovní prostředí viz: klávesové zkratky
S pozdravem
Kristýna

Dobrý den,
dobře jste mi poradila již to funguje jak má.
Moc děkuji.
Rosťa.

Jaké dveře a okna používáte při tvoření interiéru ?

Dobrý den,

doporučujeme se podívat na diskuzi:
:
https://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-5701
https://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-5759
https://spinar-software.cz/cad-forum/#comment-2373
https://www.youtube.com/watch?v=7-6bzFksUr8
https://www.youtube.com/watch?v=7-6bzFksUr8
https://www.youtube.com/watch?v=WFDMBG1Ss_g&t=2s

Dveře nebo okna můžete tvořit pomocí TurboCADu:
standardní (přednastavená)pomocí otvorů a bloků (automaticky se vkládají do stěna v kombinaci 2D a 3D)pomocí stylů (předem volitelné parametrické dveře okna – širší výběr)pomocí kombinací s fotografiíparametrické s nadstavbou DAEX DESIGN
Doporučujeme Vám na toto téma školení, které bychom zaměřili na tuto problematiku.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den, TurboCad Designer 2017 – Kdykoliv měním velikosti, zapomenu zamáčnout ikonu pevný poměr stran. Nedá se implicitně nastavit na zvětšování/zmenšování stejný poměr stran? Je to logičtější. Když menším kružnice, nepotřebuji vyrábět elipsy 🙂

Děkuji, petr

Dobrý den,

obecně platí, že pokud chcete mít implicitně na výkrese nastavení, které Vám vyhovuje je zapotřebí jej uložit do šablony TCT v některých případech i do nastavení prostředí.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,
v TurboCad Platinum se mi při přesunu pohledů z Modelu (kde se kreslí) na Arch (kde jsou umístěny různé pohledy) se mi nezobrazují
kóty byť v modelu nakreslené jsou. Viz příloha.
Prosím o radu jak je tam dostat.
Děkuji.

Dobrý den,

v modelovém prostoru se vrstvy ovládají přes paletu „Správce výkresu“. Pokud se přepnete na papír (Arch), je třeba používat k ovládání vrstev „Vlastnosti/Výřez/označit viditelné vrstvy „. Kóty Vám mizí z toho důvodu, že tyto vrstvy máte na papíře vypnuté (viz manuál). Předpokládáme, že to vyřeší Váš problém., pokud to nepomůže, zašlete nám Váš výkres.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den,

tisk standardně s dobrým rozlišením funguje rovnou jako tiskárna pro LightWorks nebo Skryté hrany.
Tisk vložením na list papíru s REDSDK funguje pouze pokud se použije zásobník. Nevím kde se nastavuje v rámci exportu vyšší rozlišení.

Děkuji za radu.
Tom

Dobrý den,

              je více možností jak získat vyšší rozlišení pro tisk na tiskárnu do PDF. Asi nejjednodušší pro rastrový obrázek je nastavení rozlišení například 4000×6000 nebo 6000×8000 přímo pro formát JPG nebo PGN v nastavení s uložením renderu pro daný pohled.
Pro čarový model lze dosáhnout kvalitního ostrého výstupu přes Flat Shot.

Příklad v příloze.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – spftware

7D RedSDK papir bez zasobniku PGN 6000x8000.PNG

Ještě ukázka výstupu čárového modelu.

Dobrý den,

mohli byste se mi podívat na výkres v příloze? Když ro vyrendruji, tak bílá je narůžovělá. Stáhl jsem si od vás (forum) nějaký příklad a nedokážu si s tím poradit. Prosím o příklad jak nastavit prostředí a luminanci aby to vypadalo trochu k světu. Pracuji v TCW 2018 platinum 64 bit.

S pozdravem
Tomáš

Dobrý deň,

v prilohe zasielam upraveny TCW vykres.
A jedno velmi „silne“ odporucanie k tomu 🙂 – pouzivat ovela nizsie intenzity luminancii (W) vid priloha.

S pozdravom, Majo

TurboCAD_RedSDK_.jpg

kde prosim upravim kvalitu rendru?(dpi)? mam verzi 2019 platinum

jo tak uz jsem to nasla

Jak vytvořím nebo upravím ze stávajících dekorů nové dekory např. Egger lamino desek ?

Děkuji

Dobrý den,

asi nejjednodušší postup je využít stávajících materiálů, které lze v editoru kopírovat, změnit název a pouze k nim načíst novou texturu (předpokládáme, že texturu máte ve formátu navazujících vzorů).

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

To nevím, zatím nemám žádnou, jak ji mohu vytvořit a jak lze zjistit že textura ve formátu navazujících vzorů?
Děkuji

Dobrý den,

v TurboCADu naleznete editaci materiálů zde: Nastavení\Materiály\Editovat LightWorks (nebo RedSDK) včetně vzorků.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Zdravím,
mám dotaz ohledně vytvoření LED osvětlení např.lišta pod kuchyňskou linkou.
Děkuji

Díky za odkaz

zdravím. ja som si chcel tiež vytvoriť LED pás podla tohto videa ale nemám v rendovacích scénach možnosť RedSDK. mam tam na výber len LightWorks a cez to mi to nefunguje. Neviete mi náhodou poradiť? Mám TurboCad 2019 Platinum verzia 26 .
Ďakujem

Dobrý den,

myslím, že led pásek se dá řešit v RedSDK, ale ve LightWorks, to možné není. Tam nefungují některé nástroje (luminance), které jsou pouze v RedSDK.

Zdraví Josef

Dobrý den, ještě k importu ze SolidWorksu (nebo ParaSolidu) a možností vytvořit nesting pro dřevěné formy pro slévarnu, by bylo potřeba každou vrstvu rozbít na segmenty aby byly leta dřeva co nejdelší. A pak se to polepí a vznikne celková vrstva. Viz obrázek. Je možné takto 3D model pro formu připravit a jednotlivé díly pro výrobu optimalizovat?

Děkuji Pavel

slevarna-obrázek.png

Dobrý den,
 
              tento požadavek je možné řešit standardními nástroji TurboCADu s optimalizační nadstavbou DAEX CUT Nesting. Postup je následující:
1)     Načtení 3D modelu (solid) do TurboCADu a rozdělení modelu na vrstvy s vygenerováním 3D kontur (2D křivky).
2)     Rozdělení 2D křivek na segmenty dle potřeb vytvoření modelu dřevěné formy a následného složení.
3)     Definice směr let na jednotlivých dílech a následné natočení dílů po směru let s uložením prvků pro optimalizaci.
4)     Vlastní optimalizace dílů s držením směru let (je možné zadat zda se má držet vodorovný nebo svislý rastr).

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Nesting_Spinar-software-Formy_Slevarna-Optimalizace-TurboCAD-DAEX - kopie.JPG

Dobrý den,

děkuji za vysvětlení vypadá to super.
Jak lze docílit jemnějšího dělení 3D modelu, když chceme formu vytvářet z desek po 18 cm?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dělení je možné řešit pomocí 3D entity, kterou rozdělíte na počet dílů podle potřeb nebo zadáte rozdělení offsetem.
Viz obrázek.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

TurboCAD-DAEX-3D-modelace-pro-odlitky-SPINAR-software_1.JPG

Ještě zasíláme ukázku rozpadu jednotlivých kontur do 2D – dráhy frézování pro CNC.

TurboCAD-DAEX-3D-modelace-pro-odlitky-SPINAR-software.JPG
TurboCAD-DAEX-3D-modelace-pro-odlitky-SPINAR-software_2.JPG

V případě, že chcete zachovat směr vláken dřeva nebo textury vzoru, je zapotřebí v TurboCADu před uložením do DAEX provést natočení prvků dle vzoru (doporučujeme přes Uživatelský SS/Obsah SS a srovnáním entity například dle bodů), Po přenosu do optimalizace se následně drží směry vláken dle zadaného natočení prvku.

Nesting-optimalizace-TurboCAD-DAEX_2.JPG
Nesting-optimalizace-TurboCAD-DAEX.JPG

Dobrý den všem,
tak již na to vidím … 🙂
Rád bych se v programu naučil MODELOVAT 3D RYBNÍKY.
Máte někdo nějakou „kuchařku“ jak do toho ?
Předpokládám, že z geodetických dat vytvořím nějaký model terénu, na něj usadím těleso hráze,
dále vytvořím nějakou „zalomenou rovinu“ (asi síť) která bude návrhem nového dna v nádrži,
vytvořím rovinu pro vodní plochu
a pak to celé NĚJAK vzájemně odečtu nebo sečtu abych získal

 • kubatury zemin do hráze
 • kubatury výkopku ve dně nádrže
 • objem zadržené vody v nádrži

Zkušenosti s 2D návrhy mám,
s 3D jen velmi malé …
Budu rád, pokud mi někdo dáte k dispozici nějaké výukové materiály.
Díky.

Dobrý den,

podobný požadavek jsme již řešili: Rozepíšeme Vám postupně:

1)     Naměřené body lze upravit a načíst do TurboCADu a vygenerovat vrstevnicový plán (možné nastavit 2 typy zobrazen – 2D a 3D). Viz obrázek – 3D modelu

detail hráze - terén.PNG

viz obrázek 2D – vrstevnicový plán z naměřených bodů

teren-z bidů.PNG

detail modelu rybníka obrázek 1 a 2

TurboCAD-Terén-detail-rybnika-Spinar2l.PNG
TurboCAD-Terén-detail-rybnika-Spinarl.PNG

2) Návrh úpravy dna rybníka a zaplavení (úroveň hladiny)

TurboCAD-projekt-rybnika-voda-dno-Spinar.PNG

3) Ukázka odečtu objemů původního a nového terénu. Následně lze vygenerovat přesnou kubaturu nástroji TurboCADu.

odečtené těleso a vygenerování objemiu-TurboCAD-DAEX.PNG

4) Pomocí nástrojů TurboCADu lze vytvořit 3D model terénu, který lze následně modifikovat a do něj navrhovat nové řešení Vašeho projektu ve 2D i 3D prostoru (situace, řezy, výškové úrovně, vizualizace..). Vypočet kubatury zemin nebo vodní nádrže je možné přes standardní nástroje TurboCADu – fyzikální vlastnosti. Připojujeme pár výstupů.

Ve Vašem případě, po zakoupení programu, Vám doporučujeme postupně vše projít na školení. Vaše požadavky jsou specifické a nelze, každý detail a postupy řešit formou dotazů na fóru, který je doplňkem k řešení detailních požadavků nebo problémů.

Děkujeme Vám za zájem o naše programy.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

dno.PNG
objem.PNG
TurboCAD- prevod dwg i dgn šlo načíst.PNG

Dobrý den,

chtěl bych se ještě zeptat,
když mám balík dat z dronu – data LIDAR (soubory *.las)
uměl by je Váš software zpracovat ?
Tím myslím, vytvořit z nich nějaký ten 3D model terénu do kterého bych následně vymodeloval hráz rybníka
a navrhl nové dno nádrže (automaticky by mi to spočítalo kubaturu zemních prací)
plus umístil hladinu vodní plochy a dopočetl bych se objemu vody v nádrži.
  
posílám data e-mailem ze včerejšího létání, zip má 3,5 GB.

Děkuji.

Dobrý den,

program nyní máme v novější a silnější verzi a dokáže načíst data i ze souboru, který je opatřen daty souřadnic terénu včetně vygenerování vrstevnic.

Formát LIDAR obsahuje souřadnice X, Y, Z. Tedy postačí z tohoto souboru separovat tyto souřadnice (nebo pokud jsou souřadnice GPS, tak je do X, Y, Z převést) a TurboCAD je po načtení X,Y,Z schopen automaticky vygenerovat 3D model terénu včetně vrstevnicového plánu. Po načtení modelu je možné v TurboCADu řešit pomocí nástrojů fyzikálních vlastností výpočet kubatur a objem vodní nádrže.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Zasílám data LIDAR se souřadnicemi X,Y,Z

Dobrý den,

              data, která jste nám zaslal, lze do TurboCADu načítat a automaticky vygenerovat vrstevnicový plán (viz příloha) nebo 3D model.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Finale-1.PNG

Zde je ukázka 3D modelu

Finale-3.PNG

V příloze Vám zasíláme vzorky načtených dat LIDAR (X,Y,Z) 3D modelu včetně označení bodů pro případnou editaci/korekci. Závěrem: Ze zaslaných dat lze vygenerovat automaticky:  

 • 2D půdorys s vrstevnicemi (distance vrstevnic lze nestavit podle individuálních potřeb)
 • 3D model s možností prezentace ve skrytých čarách nebo rendringu RedSDK/LightWorks
 • 3D model s možností editace nebo korekce bodů
 • Možnost vytváření řezů a výpočtu kubatur vodní hladiny nebo terénu
 • Další doplnění kresby například kótami pro vytvoření výkresové dokumentace  
 • Využití 3D modelu pro 3D tisk

Obecně k zaslaným datum LINDAR (ve formě X,Y,Z/sobory XYZI) pořízených dronem: Data lze bez větších úprav načítat do TurboCADu. K pořízeným datům máme tyto připomínky:

 • Data z dronu jsou obsáhlá při menší paměti PC/NB se nemusí dát načíst ani do programu Excel. Doporučujeme při větších měřených celcích oblasti data rozdělit na části, aby maximum naměřených bodů bylo možné bez dělení dostat do jednoho importu.
 • Zvážit rozlišení/hustotu měření vzhledem k požadované přesnosti výsledného modelu.
 • Při zobrazování větších celků využívat nástrojů izolace detailů a RedSDK jednoduší manipulaci s modelem.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Finale-2.PNG
Finale-4.PNG
Finale-5.PNG

Načítání LIDAR dat XYZ, jsme ještě otestovali na některých dalších místech pořízených dronem. V TurboCADu se dá z jednotlivých úseků poskládat celý terén. Navíc je možné přímo do 3D modelu navrhnout změny (projektový záměr nebo výšku hladiny 100 leté vody…). Připojujeme další výstupy.

LIDAR-Data-nacteny-XYZ-data-do-TurboCAD-Spinar-software.PNG

Na tomto snímku je návrh vodního koryta.

LIDAR-Data-nacteny-XYZ-data-do-TurboCAD-Spinar-software_3.PNG

další výstupy – řez, izometrie…

LIDAR-Data-nacteny-XYZ-data-do-TurboCAD-Spinar-software_4.PNG
LIDAR-Data-nacteny-XYZ-data-do-TurboCAD-Spinar-software_2.PNG

Dobrý den,
na zkoušku jsem si nainstaloval poslední verzi Platinum
a používám 2 monitory v rozlišení 4K.
Ikony a všechno je miniaturní a téměř nečitelné – co s tím ???
Děkuji.

Dobrý den,
běžné nastavení velikosti ikon se dá když v horní liště jak je soubor, úpravy, zobrazit atd. kliknete pravím tlačítkem myši. Zobrazí se tabulka VLASTNÍ NASTAVENÍ. Tam kliknout v horním řádku na NASTAVENÍ a tam zhruba uprostřed v JINÉ je VELIKOST IKON.
Posuvníkem nastavíte velikost ikon podle libosti.
Nevím jak to přímo ovlivňuje rozlišení monitoru 4K.

Dobrý den,

jak popsal pan Rosťa: Postačí se dostat do nastavení zobrazení, které se dá uložit v různých variantách velikostí a rozložení ikon pro Vaši práci. Postup: Nastavení/Stavové řádky a menu/záložka „Nastavení“ dále nastavte dle potřeb UI/Velikosti ikon a pod Vámi zvoleným názvem proveďte uložení nastavení „Uložení do“ například „Moje_nastaveni_1“. Toto nastavení lze měnit a ukládat i jiné velikosti a rozložení ikon „Moje:nastaveni:2“ a následně se mezi nastavením prostředí můžete přepínat dle potřeb (např.: Pokud pracujete na NB nebo na monitoru z vyšším rozlišením). Viz připojený obrázek.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

TurboCAD-Nastvení_prostredi-SPINAR - software1.JPG

Dobrý den,
potřeboval bych zjistit jak se dá zprofilovat plocha v daném objektu který připojuji do přílohy. V příloze je foto jak by zešikmení ploch mělo na přední části objektu vypadat. V druhé příloze je v Turbo Cadu Platinum vytvořen objekt (+- jako na fotce) v kterém by se to mělo z vrchní části vytvořit. Název „profilování ojektu.zip“ Snad to půjde otevřít.
Moc děkuji za případné odpovědi a rady.
R

Dobrý dem,

způsobů je řada asi nejjednodušší je využít dvou profilů a lofting viz obrázek, nebo pracovat v režimu plocha, kde bude schopen pracovat s uzlovými body.

Zdraví Josef

0.PNG

Zde jsou obrázky, pokud pracujete s uzlovými body. Pozor 3D model si musíte převést ze solidu na povrchy.

1.PNG
2.PNG

Dobrý den,
moc děkuji za radu vyzkouším to. Snad se mi to povede.
Dám vědět.
Rosťa.

Zdravím. Mám dva problémy :

 1. Pracuji v programu TCAD 2019 Designer 64-bit 2D, v.26.0, Build 53.3 a mám problém zejména s editací textu v kótách a v odkazech, kdy dochází k tomu, že při tvorbě kóty i odkazu se mi samovolně mění v kartě „Vlastností“ velikost měřítka a písmo je pak různě veliké, aniž bych ho sám měnil. Zatím to řeším tak, že kóty i odkazy vkládám do příslušných vrstev a pak vrstvu vyberu a všechny objekty změním najednou. Je to ale nepříjemné a stará verze 19 to nedělala.
 2. Byl jsem ze starší verze zvyklý používat klávesu „I“ k uchycení na průsečík a pak stačilo kliknout a uchycení bylo hotové. To mi teď nefunguje jako předtím, protože musím ještě přes pravé tlačítko myši vybrat lokální menu úchop a znovu zadat myší průsečík a pak teprve kliknou.

Děkuji za případné rady

Dobrý den,

používáte nejnižší verzi TurboCADu, která má určité nástroje omezené, ale spíše to vypadá, že Váš problém je v užívání programu. Zatím to vypadá asi takto:

ad 1) Velikost měřítka, stylu textu nebo velikost se nemění „samovolně“, ale dle nastavené šablony. V každé šabloně může být nastavení různé proto se Vám může zdát, že při otevření jiného výkresu se kóta změní.

Dále Váš „problém“ může být v tom, že nevyužíváte pevného nastavení například pro texty nebo kóty pro daný výkres. Musíte najet například na ikonu kót a přes prvé tlačítko se dostat do nastavení vlastností a zde změnit velikosti jak potřebujete. Následně se budou držet, i když bylo v šabloně (výkresu) před tím nastavenou jinak. Pokud chcete, aby se nastavení dále drželo i v dalších nových výkresech, vytvořte z nastaveného výkresu novou šablonu, přes kterou budete výkresy otevírat.

ad 2) Klávesy je možné přidávat a odebírat v nastavení výkresu (šablony). Je tudíž možné si nastavení připravit podle potřeb. Standardně nemáme nainstalovanou nejnižší verzi TurboCADu, ale podívejte se na Nastavení/Stavové řádky a menu/Klávesnice – zde si k vybraným příkazům připojit potřebnou klávesovou zkratku, na kterou jste byl zvyklý (nastavení si uložte přes nastavení prostředí a šablony).
Pokud se Vám funkce klávesových zkratek ztratila, tak je možné ji obnovit. Popis již byl uveden na fóru viz návodu zde

Doporučujeme Vám upgrade a školení.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Děkuji za rychlou odpověď. Tutu „nejnižší verzi TCAD“ jsem od Vás řádně koupil na základě zkušeností s předchozími verzemi. Zcela mi dostačuje pro mojí práci (bude-li fungovat jak má). Jinak tyto informace, které jste mi poslal již dávno znám a věřte mi, že jsem zkusil všechny možnosti co znám a proto jsem se na Vás obrátil. Ale stejně děkuji, já si budu muset nějak poradit.

Dobrý den,

tato nejnižší verze stála kolem 1200 Kč a nikdo se na nás neobrátil s podobným problémem.
Asi by bylo jednodušší nám zaslat problémový výkres na info@spinar.cz. Rádi se na Vaše kóty a texty podíváme. Nemáme sice nainstalované nejnižší verze, ale základ by měl fungovat stejně. Nebo se k Vám můžeme připojit a podívat se přímo na daný problém. Tato služba je placená, ale přiznáme se, že nás tento Váš problém zajímá.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Dobrý den.
Tak zdá se, že jsem na to konečně přišel. Musel jsem zrušit zaškrtnutí tří položek v :
„Nastavení programu / Další předvolby – inteligentní měřítko“.
Původně byly implicitně zaškrtnuté a od doby, kdy jsem zaškrtnutí zrušil, tak je to již v pořádku.
Posílám obrázek s vyznačenými funkcemi.
Děkuji za zájem a zdravím.
Pelc

ukázka řešení.jpg

Dobrý den,

děkujeme za kladnou zprávu a přejeme Vám příjemnou práci v našich programech.

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software

Pavel Konkol Dobrý den,při označování detailů se mi místo označení prvku(křivky)
21.3.2021 začne detail rendovat.Jak se toho zbavím.Děkuji Konkol

chybné označování.JPG

Dobrý den,

nejsem si jist popisem problému (asi pracuje v TurboCADu), ale musíte pracovat v drátovém zobrazení pro případ, že nechcete, aby pro docházelo k přerendrování scény.

Zdraví Filip

Dobrý den,pracuji v turbocadu platinium 2017.Obrázek je v drátovém zobrazení a přesto se
Děje tento problém.

Výstřižek.JPG

Dobrý den,

máte starší verzi, možná je problém v tom. Můžete mi připojit spakovaný TCW soubor? Podívám se, zda po načtení se tento soubor chová takto i u mě. Vy pracujete v GDI nebo RedSDK? Pokud se přepnete do GDI, je problém stejný?

Dorý den, chtěl bych se zeptat na cestu ke složce v DG do které můžu vkládat symbol pro vektorové skládání? Mám sice poslední verzi Turbocadu ale dodaný manuál je pro starší verzi, a cesta která je tam uvedena již není. Případně pokud je tam nyní jiný způsob nahrání symbolu pro vektorové skládání tak prosím o upřesnění. Děkuji

Dobrý den,

tyto nejnovější verze již nepopisujeme do manuálu, ale vytváříme k nim výuková videa, která dodáváme k novým verzím. Některé detaily bude zapotřebí více popsat. Zde je návod, jak se dostat k nastavení cest ke knihovnám nástroje „Skládání podle vektoru“. Cesta Info/ Skládání podle vektoru viz připojený obrázek.(Poznámka: Pro skládání dle vektoru jsou vhodné symboly standardních skříněk pro kuchyně a digestoře – ostatní jsou určeny pro standardní vytažení z knihovny).

S pozdravem
Tým ŠPINAR – software.

1 DAEX-TurboCAD-Skladani dle vektoru.JPG

Zdravím, běhá verze Turbocad 2015 s Daexem na WIN 10?
Děkuji

Dobrý den,

máte 6 let starou verzi. Před šesti lety byly na trhu jiné verze Windows než jsou nyní a ty jsou již nepodporované. Pravděpodobně Vám tato stará verze nebude fungovat nebo bude funkční, ale s chybami. Z mé zkušenosti doporučuji upgrade TurboCADu i DAEXu.

S pozdravem Josef