TurboCAD je profesionální CAD řešení pro 2D kreslení přesné výrobní dokumentace, modelování náročných 3D těles a zobrazení návrhu designu ve fotorealistické kvalitě. Program využívají inženýři, architekty, výrobci náročných projektů v automobilovém, lodním, leteckém nebo dřevařském průmyslu, ale i menší firmy nebo domácí návrháři různých technických oborů.

Je plně vybaven výkonnou paletou pro kreslení, objemovým modelováním ACIS®, prvotřídním fotorealistickým vykreslením, pokročilými sadami architektonických a mechanických nástrojů, možnostmi 2D kreslicího rozhraní podobné AutoCAD® a rozsáhlou podporou formátů výkresových souborů.

TurboCAD je oblíbený i u kutilů a laiků, kteří si zakupují jeho odlehčené verze.

Výrobce programu společnost IMSI Design má ve světě přes 16 miliónů uživatelů, které získala díky nabídce kvalitního CAD nástroje s dobrým poměrem výkon/cena.

Naše firma ŠPINAR – software nabízí program TurboCAD v české lokalizaci pro Českou a Slovenskou republiku včetně technické podpory.

turbocad a domaci navrhar - TurboCAD pro přesné kreslení ve 2D, 3D a vizualizaci
John Sollman
John Sollman

Program nabízí kvalitní nástroje pro práci na 2D výkresové dokumentaci s možnostmi nastavení vlastních čar, vrstev, kót, parametrických vazeb mezi objektem a kótou ..,  2D objekty lze vytáhnout do 3D modelů se zachováním parametrické vazby na 2D výkres. 

V práci ve 3D prostoru uživatel nalezne pokročilé nástroje pro modelaci.

TurboCAD disponuje jádrem ACIS® pro modelaci pevných těles – Solid, vylepšenými nástroji pro modelaci povrchů- 3D Shapes, tvorbou a editací sítí –  Mesh včetně SubDělení nebo tvorbou modelů pomocí Nurbs křivek.

Uživatel tak může využívat standardní i pokročilé modelační nástroje (odečítání nebo sčítání těles, zaoblení, ohýbání desek nebo potrubí, lofting…  ) 

Marián Jurčák
Marián Jurčák
Don Cheke
Don Cheke

Z 3D modelů je možné generovat 2D výkresovou dokumentaci přes pohledy nebo výkresovou paletu.

TurboCAD nabízí nástroje Paleta kreslení a v nové verzi Flat Shot, který urychluje vytvořit 2D pohled včetně viditelných a neviditelných čar s možností vložení vizualizace z 3D modelu.

Skvělý nástroj pro vytváření ohromujících prezentací.

Architektura a Stavebnictví: TurboCAD  obsahuje integrovanou sadu architektonických nástrojů, které zvyšují produktivitu při návrhu, kreslení a editaci výkresové dokumentace a jejich existujících kompatibilních architektonických modelů.

Do výčtu architektonických nástrojů TurboCADu patří: parametrické dveře, okna, desky, střechy, schody, zábradlí a definování stěn, řezů….

Architektonické objekty jsou v řadě detailů kompatibilní s architekturou AutoCAD®. 

Tim Danaher
Tim Danaher
archiv IMSI Design
archiv IMSI Design

Vizualizace a fotorealistický rendering:  TurboCAD obsahuje silný motor pro rendering LightWorks, který urychluje designerskou práci a vytváří úžasné prezentace.

Správa materiálů, luminance, prostředí, pokročilých stylů renderování a další vizualizační nástroje pomáhají uživatelům vytvářet skutečně fotorealistické prezentace jejich návrhů.

K programu lze dokoupit i Redway3d Redsdk.

Parametrický manažer symbolů (PPM): V TurboCADu máte možnost vytvořit součásti, které zůstanou parametricky řízené i po následném vložení do výkresu. 

Programovatelný (SDK a Ruby Scripting): SDK a Ruby Scripting umožňuje rozšířit funkčnost produktu TurboCAD o nové nástroje, funkce a chování. Vlastní rutiny, které jsou často využívány, lze automatizovat.

TurboCAD disponuje širokou podporou přes 50 výkresových formátů pro Import a Export, například AutoCAD® DWG/DXF, Sketch up SKP nebo strojařských CAD jako SAT-ACIS, SAB. STL, STP, STEP, OBJ, DGN, U3D a dalších. V nové verzi jsou navíc podporované formáty CATIA, Inventor, NX, Parasolid, ProE/Creo, Solid Edge, SolidWorks, VDA-FS.

Polyfunkční objekt – DOMINT a.s.
Polyfunkční objekt – DOMINT a.s.
Marián Jurčák
Marián Jurčák

Před odesláním návrhu na 3D tiskárnu získáte cenné informace o svém 3D modelu týkající se jeho tisknutelnosti.

Tento nový nástroj před odesláním na tiskárnu efektivně identifikuje jakýkoli problém ve Vašem návrhu a umožní Vám jej poté opravit v TurboCAD.

Vybráno z galerie výstupů TurboCAD

Více informací o produktech v e-shopu