← Menu Zavřít →
TurboCAD CZ
TurboCAD a PDF
TurboCAD + Symbols
TurboCAD MAC CZ
ViaCAD a další CAD
DAEX DESIGN CZ
DAEX OPTIMALIZÁTOR CZ
Propojení na CNC, Pily, Pohodu...
TurboFLOORPLAN CZ
CAD-CAM
CNC-LASER-OPTIMALIZACE
OPTIMALIZACE pro PILY
Plug-iny pro TurboCAD
Symboly a materiály
Doplňky pro CAD
Moduly pro DAEX
Výuková videa
Mobil Apps
POHODA Ekonomika
Turbo Projekt
Další programy
Zkušební verze
2D kreslení
3D modelování
Vizualizace
Animace
Pro MAC
Virtuální realita
Symboly dle norem
PDF řešení
Stavební projekty
TZB - HVAC
Elektrotechnika
Modelace terénu
Liniové stavby
Návrhář Domu a Interiéru
Návrhář Zahrady
APP pro mobil a tablet
Konstrukce
Průmyslový Design
Symboly dle norem
3D tisk
Návrh interiéru a nábytku
Výroba
Propojení studií s výrobou
Propojení výroby se zákazníky
CAM
Optimalizace plošných prvků
Optimalizace délkových prvků
Nesting Centra
Řešení
CAD vizualizace
Produkty
Další programy a plug-iny - ikona
Další programy a plug-iny
Zkušební verze
Soutěžní projekt v programu TurboCAD

STUDENTSKÉ PROJEKTY 2023/24 výsledky

Vážení vyučující a studenti,  

jednou z našich forem podpory škol ve výuce je pořádání mezinárodní soutěže s názvem STUDENTSKÉ PROJEKTY, práce v programech TurboCAD a DAEX, která má osmnáctiletou tradici a patří k úspěšným akcím v České a Slovenské republice.

Dovolujeme si Vás informovat o výsledcích čtrnáctého ročníku soutěže STUDENTSKÉ PROJEKTY 2023 / 2024

Soutěžní projekt v programu TurboCAD

Hlavní ceny

(kategorie dřevaři, stavaři a strojaři)

Patrik Vlček
Patrik Vlček

1. Nejlepší umístění a celkové prvenství v soutěži Studentských projektů 2023 / 2024 získal stavební a dřevařský projekt studenta Patrika Vlčka ze Střední školy stavební a dřevozpracující, Ostrava – Zábřeh.

Martin Kocanda
Martin Kocanda
Michal Triebel
Michal Triebel

2. Druhé místo v celkovém hodnocení získal student Martin Kocanda ze Střední školy dopravy a obchodu a služeb v Moravském Krumlově a student Michal Treibel ze Stredné odborné školy sv. Jozefa Robotníka v Žilině.

Martina Jehlářová
Martina Jehlářová
Jakub Dobrovič
Jakub Dobrovič

3. Třetí místo v celkovém hodnocení získaly dva nábytkářské projekty (v kategorii nábytku první místo) studentka Martina Jehlářová ze Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem a student Jakub Dobrovič ze Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové.


Speciální kategorie pro nábytek a interiéry

Jana Hrdinová
Jana Hrdinová

Druhé místo v kategorii nábytku a interiérů získal projekt Jany Hrdinové (v celkovém hodnocení se umístila na čtvrté příčce) ze Středí školy řemeslné v Jaroměři.

Zuzana Filipi
Zuzana Filipi

Třetí místo v kategorii nábytku a interiérů získal projekt studenta (v celkovém hodnocení se umístil na páté příčce) se umístila studentka Zuzana Filipi ze Střední odborné školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy.


Hodnocení škol

Nejúspěšnější školou v soutěži studentských projektů se stala Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Tereza Zapletalová

Tereza Zapletalová

Ukázka projetu studentky Zapletalové (ze Střední školy nábytkářské a obchodní – Bystřice pod Hostýnem), jejíž projekt porota vyhodnotila jako jeden z nejúspěšnějších s ohledem na design a zpracování.

autoři: Kožinová – Srncová – Hrčková
autoři: Kožinová – Srncová – Hrčková

Nejúspěšnějším nováčkem v celkovém hodnocení soutěže Studentských projektů 2023 / 2024 byla Súkromná škola umeleckého priemyslu v Nitre.

autoři: Koštíř – Černík – Krutský – Peleška – Siblík
autoři: Koštíř – Černík – Krutský – Peleška – Siblík

Nejúspěšnější škola v počtu finalistů v soutěži Studentských projektů 2023 / 2024 z byla Střední odborná škola a vyšší odborná škola umělecká a řemeslná – Nový Zlíchov Praha

Čtrnáctý ročník Studentské projekty 2023 / 2024 v programu TurboCAD přinesl větší počet přihlášených škol a projektů oproti poslednímu ročníku 2021 / 2022. Celkem se do soutěže přihlásilo 17 škol z České a Slovenské republiky, kde každá měla v soutěži 2 až 5 studentů s pěknými projekty. Po splnění podmínek soutěže se do finále dostalo celkově 21 projeků, ze kterých odborná porota složená ze zástupců vysoký, středních a odborných škol a odborníku z praxe vyhodnotila 3 nejúspěšnější projekty a udělila i ceny v dalších kategoriích.

Finálové projekty:

Do finále nakonec postoupily: Zuzana Filipi ze Střední odborné školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy, Filip Snášel z Mendelovy univerzity v Brně, Lesnická a dřevařská fakulta, Martina Jehlářová, Martin Novosad, Tereza Zapletalová, ze Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem, Jakub Dobrovič ze Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, Jana Hrdinová, Tomáš Jindra, Jan Vaněk ze Středí školy řemeslné v Jaroměři, Martin Kocanda ze Střední školy dopravy a obchodu a služeb v Moravském Krumlově, Paulína Hrčková, Martinka Kožišková, Adéla Kožíšková za Súkromné školy umeleckého priemyslu v Nitre, Patrik Vlček ze Střední školy stavební a dřevozpracující řemesel Ostrava – Zábřeh, Michal Triebel ze Stredné obborné školy sv. Jozefa Robotníka v Žilině, Matouš Černík, Jakub Košíř, Tomáš Krutský, Martin Peleška, Roman Peťovský, David Siblík ze Střední odborná škola a vyšší odborná škola umělecká a řemeslná – Nový Zlíchov Praha.

Touto cestou chceme poděkovat odborné porotě s vyhodnocením soutěže:

Předseda doc. Ing. Josef Chladil, CSc, VUT Brno. Členové poroty: doc. Ing. Martin Böhm, Ph.D., ČVUT Praha, Ing. Jiří Tauber, Ph.D., VUT Průmyslový design Brno, Mgr. Iveta Kováříková, zástupkyně ředitele SŠDOS Moravský Krumlov , Ing. Tomáš Bílek, odborný učitel ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem, Ing. Ondrej Vandák, odborný učitel ze SOŠD Zvolen, Josef Harabina, designer interiéru ze Súkromné školy umeleckého priemyslu v Nitre, Jindřich Růžička jednatel a Petr Svoboda výrobní ředitel firmy Lenza, Ing Pert Sochor designer.

Letošní ročník soutěže jsme pořádali s podporou sponzorů, mediálních partnerů a Střední školou a vyšší odbornou školou uměleckou a řemeslnou – Praha.

Děkujeme všem za spolupráci!

partneri souteze 2 Studentske projekty 2022 2023 - STUDENTSKÉ PROJEKTY 2023/24 výsledky

Odkazy na partnery naleznete v sekci „O nás – Partneři

Přihlásit

Nový účet

Heslo bude odesláno na Vaši e-mailovou adresu

Vaše osobní údaje budou použity ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, ke správě přístupu do vašeho účtu a k dalším účelům popsaným na stránce ochrana osobních údajů.